Partnerzy serwisu:

Marcowa korekta w KD. Wraca wagon rowerowy i pociągi do Skalnego Miasta

inf. pras. KD, oprac. ms. 07.03.2023 3,5k

Marcowa korekta w KD. Wraca wagon rowerowy i pociągi do Skalnego Miasta
Wagon rowerowy KDfot. Jakub Rösler
12 marca wchodzi korekta rozkładu jazdy, podczas której powróci m.in. wagon rowerowy. Licząc na wcześniejszy start sezonu turystycznego Koleje Dolnośląskie szybciej niż w ubiegłym roku pojadą do Skalnego Miasta.
– Wielu rowerzystów chciało zacząć zwiedzanie wokół Sobótki na stacji położonej bliżej centrum. Po zeszłorocznym pilotażu wiemy już, że załadunek i rozładunek rowerów na stacji nie zajmuje tak dużo czasu, przez co wprowadzimy taką możliwość nie tylko na stacji Sobótka Zachodnia – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. Wagon rowerowy jest dołączany do niektórych pociągów KD do Sobótki i Świdnicy. Jeździć będzie w weekendy.

Koleje Dolnośląskie uruchomią także specjalne, dodatkowe pociągi z Wrocławia do Milicza (o 9:03) i z powrotem (o 18:58). Połączenia będą realizowane od 29 kwietnia w soboty, niedziele i święta.

Remont tunelu pod Jelenią Górą

Trwa remont tunelu pomiędzy stacjami Janowice Wielkie – Jelenia Góra. W początkowej fazie remontu zostanie on dostosowany do jazdy po jednym torze pod siecią trakcyjną. Przez miesiąc (Od niedzieli, 12 marca do środy, 12 kwietnia) ruch kolejowy w tunelu będzie jednak niemożliwy – dlatego przewoźnicy operujący na tej linii (Koleje Dolnośląskie, PolRegio i Intercity) zorganizowały zastępczą komunikację autobusową.
Więcej szczegółów w artykule: https://kolejedolnoslaskie.pl/zamkniecie-tunelu-kolejowego-na-odcinku-jelenia-gora-janowice-wielkie/.

Od 8 czerwca pojedziemy do Adršpachu. Będą bilety dwudniowe!

Z początkiem czerwca wracają połączenia sezonowe z Wrocławia do Adršpachu. Ze stolicy Dolnego Śląska do Czech będziemy mogli się wybrać w soboty, niedziele i święta. Pociąg Sprinter „Skalne Miasto” wyjedzie z Wrocławia o godzinie 7:51, zaś Sprinter „Pełcznica” o 15:41. Z Adršpachu do Wrocławia pociągi odjadą o 10:45 i 18:45. Co ważne, w przypadku zakupu biletów „tam i z powrotem”, bilet jest ważny przez dwa dni, czyli do czeskiej atrakcji można się wybrać w sobotę i wrócić kolejnym pociągiem w niedzielę.

– Pociągi do czeskiego Adršpachu i Skalnego Miasta od samego początku cieszą się dużym zainteresowaniem. Już od czerwca, podróżni będą mieli możliwość ponownie dotrzeć do tej atrakcji, która znajduje się tuż za naszą południową granicą. Proszę jednak pamiętać, o czym przypominają czescy gospodarze tej atrakcji, by bilety zarówno do Skalnego Miasta, jak i na same połączenia kolejowe, kupować on-line z odpowiednim wyprzedzeniem – mówi Bartłomiej Rodak.

Reszta zmian

Od 13 do 16 marca, a także między 8 maja a 11 czerwca zastępcza komunikacja autobusowa będzie obowiązywać na odcinku Kłodzko Miasto – Ścinawka Średnia. Prosimy zwracać uwagę na komunikaty oraz informacje na stacjach: niektóre autobusy pojadą na całym odcinku Kłodzko Miasto – Wałbrzych Miasto.
 
Zamknięty będzie również odcinek Rokitki – Leszno Górne w dniach 27-31 marca. Część połączeń komunikacji zastępczej będzie realizowana ze stacji Chocianów. Zastępcza komunikacja będzie również obowiązywać na odcinku Jawor – Przybyłowice w dniach 8-15 maja.

Z innych zmian: przystanek Szklarska Poręba Jakuszyce zmienia nazwę na Polana Jakuszycka.

Wiele pociągów nieznacznie zmieniło godzinę odjazdu. Podróżnych prosimy o sprawdzenie rozkładu jazdy obowiązującego od 12 marca – rozkłady dostępne są m.in. na stronie www.kolejedolnoslaskie.pl.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony