Partnerzy serwisu:

Marcowa korekta rozkładu jazdy. Spore zmiany na Podlasiu

inf. prasowa 07.03.2017 265

Marcowa korekta rozkładu jazdy. Spore zmiany na Podlasiu
Marcowa korekta rozkładu jazdy. Spore zmiany na PodlasiuFot. Mateusz Gadziński, Przewozy Regionalne
12 marca 2017 roku zmienią się godziny kursowania części pociągów w Polsce. Spore zmiany czekają pasażerów w województwie podlaskim.
Zmiany spowodowane są rozpoczynającymi się w marcu pracami modernizacyjnymi linii kolejowej Białystok – Czeremcha. Ich zakończenie jest przewidywane na koniec 2017 roku.  W celu wykonania prac zostanie całkowicie wstrzymany ruch pociągów. Aby zminimalizować utrudnienia w podróżowaniu, prace zostały podzielone na etapy. W pierwszym etapie ruch pociągów będzie wstrzymany na odcinku Białystok – Bielsk Podlaski, a w zamian za pociągi będą kursowały autobusy komunikacji zastępczej. Na stacji Bielsk Podlaski pasażerowie podróżujący dalej, w kierunku do Czeremchy, będą się przesiadać do pociągów. Czas przejazdu wydłuży się o około 50 minut.

Modernizacja linii do Kuźnicy

Także na odcinku Białystok – Kuźnica Białostocka są zaplanowane prace modernizacyjne, które będą wymagały ograniczenia ruchu pociągów. Dwa z pociągów kursujących na tej trasie, od 17 maja do 6 czerwca, tylko we wtorki, środki, czwartki i piątki zostaną zastąpione autobusami. Będzie to pociąg relacji Łapy – Kuźnica Białostocka, który z Białegostoku odjeżdża o godz. 12:22 oraz pociąg relacji Kuźnica Białostocka – Szepietowo, odjeżdżający z Kuźnicy Białostockiej o godz. 13:40. Od 12 marca pociąg ten będzie odjeżdżał wcześniej, o godz. 12:03. Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, oznakowanych logo PolRegio, będzie się odbywał na podstawie biletów kolejowych.

Skomunikowania z PKP Intercity

Wśród innych pociągów REGIO kursujących na terenie województwa podlaskiego mogą wystąpić zmiany godzin kursowania, np. z powodu zachowania skomunikowania z innymi pociągami. Najpoważniejsza zmiana dotyczyć będzie wieczornego pociągu relacji Białystok – Suwałki odjeżdżającego obecnie o godz. 20:09. Od 12 marca 2017 r. ze stacji Białystok odjeżdżać on będzie o godzinie 21:06, dzięki czemu pasażerowie zyskują możliwość przesiadki z pociągu PKP Intercity z Łodzi Fabrycznej. O 30 minut wcześniej, tj. o 16:48, będzie odjeżdżał pociąg relacji Kuźnica Białostocka – Białystok, który teraz wyjeżdża o godz. 17:18. Dzięki temu w Białymstoku zostanie uzyskane skomunikowanie z pociągiem PKP Intercity do Krakowa. Te modyfikacje rozkładu zostały przeprowadzone na wniosek podróżnych, po uzyskaniu akceptacji organizatora przewozów, tj. samorządu województwa podlaskiego.Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony