Partnerzy serwisu:

Marcowa korekta rozkładu jazdy. Koleje Mazowieckie przedstawiają zmiany

Michał Szymajda 04.03.2021 4,2k

Marcowa korekta rozkładu jazdy. Koleje Mazowieckie przedstawiają zmiany
Pociąg Kolei Mazowieckich wjeżdża do Tunelu Średnicowegofot. M. Szymajda
Prace związane z przebudową stacji Warszawa Zachodnia mają obecnie największy wpływ na kształt rozkładu jazdy pociągów. Remont wkracza w kolejny etap, w związku z czym od 14 marca zmieni się rozkład jazdy pociągów, w tym także rozkład Kolei Mazowieckich.
Ruch pociągów na dalekobieżnym odcinku torów między Warszawą Centralną a Warszawą Zachodnią będzie odbywał się jednotorowo. Część pociągów Kolei Mazowieckich skończy i rozpocznie bieg na stacji Warszawa Główna lub Warszawa Centralna.

Rozkład jazdy na linii średnicowej

W dniach 14–23 marca w godz. 22:10-5:00 dnia następnego wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów na linii średnicowej z uwagi na prace remontowe związane z zamknięciem toru nr 1. Pociągi kursujące w kierunku wschodnim będą kierowane przez Warszawę Centralną z pominięciem przystanków osobowych Warszawa Ochota, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion.

Z uwagi na kontynuację prac w stacji Warszawa Zachodnia, a także ze względu na dalsze prace przy budowie przystanku osobowego Warszawa Targówek od 14 marca 2021 r. będą występować utrudnienia w kursowaniu pociągów KM i pociągów SKM linii S9 i S3 (kursują przez Warszawę Gdańską w skróconej relacji do Warszawy Zachodniej Peron 8).

Wzajemne honorowanie biletów KM i SKM

W związku z powyższym od 14 marca 2021 r. do odwołania zostanie wprowadzone wzajemne honorowanie biletów.

Bilety KM (wszystkich rodzajów do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) będą honorowane w obu kierunkach w pociągach SKM:
1. linii S2 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina;
2. linii S9 i S3 na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia peron 8.

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów, z uwzględnieniem stref biletowych) oraz uprawnienia do ulgowych lub bezpłatnych przejazdów (z zachowaniem zasad obowiązujących w pociągach przyspieszonych w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”) będą honorowane w obu kierunkach w pociągach KM na odcinkach:

  • Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia,
  • Legionowo – Warszawa Zachodnia peron 8 (przez Warszawę Gdańską),
  • Warszawa Wschodnia – Pruszków,
  • Warszawa Zachodnia – Warszawa Główna;
  • na linii lotniskowej RL, na odcinku Legionowo – Warszawa Lotnisko Chopina przez Warszawę Centralną/Warszawę Śródmieście.
Zmiany na liniach wychodzących z Warszawy

Na linii R1 Warszawa – Skierniewice pociąg „Wiedenka”, popołudniowy pociąg „Bolimek”, jak również wybrane pociągi do/z Grodziska Mazowieckiego będą rozpoczynały i kończyły bieg na stacji Warszawa Główna.

Na linia R2 Warszawa – Łuków większość pociągów przyspieszonych będzie kursowała do/z stacji Warszawa Centralna.

Na linii R3 Warszawa – Łowicz rozpoczyna się kolejny etap prac związany z przebudową stacji Ożarów Mazowiecki. Rozkład jazdy ulegnie zmianie również 16 kwietnia, 11 oraz 26 maja. Od 16 kwietnia z uwagi na wprowadzenie ruchu jednotorowego od przystanku Warszawa Gołąbki do stacji Błonie część odwołanych połączeń będzie obsługiwana przez zastępczą komunikację autobusową kursującą na odcinku Warszawa Włochy – Błonie.

Na linii R8 Warszawa – Skarżysko-Kamienna wciąż będą trwały prace modernizacyjne. Na odcinku Warka – Dobieszyn ruch pociągów ma być prowadzony po obu torach. Natomiast na odcinku Radom – Dobieszyn przewóz podróżnych nadal będzie realizowany zastępczą komunikacją autobusową.

Na linii R9 Warszawa – Działdowo, z uwagi na prace na stacji Warszawa Zachodnia, część pociągów KM będzie kursowała w skróconej relacji, tj. do stacji Warszawa Gdańska lub Warszawa Wola. Zmiany wejdą 14 marca, a potem 26 marca. Ponadto część pociągów lotniskowych będzie kursować podmiejską linią średnicową. 

Na linii R61 Tłuszcz – Ostrołęka wystąpią utrudnienia w ruchu pociągów związane z pracami remontowymi w następujących dniach:
– 25 i 26 maja w godz. 8:50-16:35 na odcinku Mostówka – Wyszków,
– 27 i 28 maja w godz. 7:30-15:30 na odcinku Przetycz – Wyszków,
– 31 maja w godz. 8:30-16:20 na odcinku Pasieki – Przetycz,
– 1 i 2 czerwca w godz. 8:05-15:30 na odcinku Pasieki – Ostrołęka.

W zamian za odwołane pociągi będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa na ww. odcinkach.

Rozkład jazdy obowiązujący od 14 marca 2021 r. został zamieszczony na www.mazowieckie.com.pl

Więcej na temat zmian związanych z przebudową Warszawy Zachodniej i rozkładu jazdy pociągów PKP Intercity można przeczytać tutaj.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony