Partnerzy serwisu:

Małopolskie: Zmiany w rozkładzie jazdy Przewozów Regionalnych

dl/PR 11.10.2016 183

Małopolskie: Zmiany w rozkładzie jazdy Przewozów Regionalnych
Fot. DL
W ramach ostatniej korekty obecnego rozkładu jazdy, Przewozy Regionalne wprowadzają zmiany wynikające m.in. z prac inwestycyjnych i utrzymaniowych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe.
Najważniejsze zmiany dotyczą linii kolejowej nr 113 na odcinku Krzeszowice – Kraków Mydlniki, gdzie zarządca infrastruktury zamknie jeden tor. Na stacji Rudawa w dalszym ciągu będzie czynna tylko jedna krawędź peronowa. Część pociągów nie będzie się zatrzymywać w Rudawie, dlatego Przewozy Regionalne uruchomią zastępczą komunikację autobusową w relacjach Krzeszowice – Rudawa – Krzeszowice, Zabierzów – Rudawa – Zabierzów. Połączenia PR pomiędzy Krakowem a Tarnowem i Rzeszowem będą funkcjonowały bez większych zmian.

Ruch pociągów pomiędzy Krakowem Głównym a Krakowem Płaszowem jest w dalszym ciągu utrudniony ze względu na budowę łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki. Nie funkcjonuje przystanek Kraków Zabłocie, a wszystkie pociągi z/do Zakopanego, Suchej Beskidzkiej, Bielska-Białej, Wadowic i Oświęcimia przez Skawinę kończą/rozpoczynają kursy na stacji Kraków Płaszów. Dojazd podróżnych ze stacji Kraków Główny do i ze stacji Kraków Płaszów odbywać się może pociągami REGIO „Przewozów Regionalnych” w i z kierunku Tarnowa; pociągami Kolei Małopolskich, a także transportem miejskim MPK.

PKP PLK rozpoczną prace naprawcze związane z nawierzchnią kolejową na liniach nr 97, 98 i 99 pomiędzy Skawiną a Zakopanem. Wprowadzona zostanie przerwa w ruchu od 16 do 28 października na odcinku Skawina – Kalwaria Lanckorona (dla pociągów w kierunku Wadowic i Bielska-Białej) oraz Skawina – Zakopane (dla pociągów w kierunku Suchej Beskidzkiej i Zakopanego). W terminie 14 listopada do 10 grudnia wstrzymany będzie ruch z Suchej Beskidzkiej do Zakopanego. Na odcinkach objętych przerwą w ruchu pociągów zostanie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Dla skrócenia czasu przejazdu zastępczej komunikacji oraz z uwagi na strukturę przemieszczeń pomiędzy poszczególnymi stacjami i przystankami, Przewozy Regionalne wprowadzą kursy przyspieszone nie zatrzymujące się na większości stacji i przystanków. Takie autobusy będą kursowały za pociągi o numerach: 30501, 30505, 30507, 30509, 30511, 30513, 33153, 30530, 30532, 30534, 30536, 30538, 30540, 30542.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony