Partnerzy serwisu:

Małopolski marszałek zadowolony z wyników Podhalańskiej Kolei Regionalnej

inf. pras, oprac. ms 23.07.2018 3,5k

Małopolski marszałek zadowolony z wyników Podhalańskiej Kolei Regionalnej
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
– Prawie 7 tys. pasażerów podróżuje każdego tygodnia pociągami Podhalańskiej Kolei Regionalnej uruchomionej przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego – poinformowali urzędnicy marszałka.
– Kiedy trzy miesiące temu uruchamialiśmy Podhalańską Kolej Regionalną nie mieliśmy najmniejszych wątpliwości, że będzie niezwykle popularna wśród Małopolan. Sukces potwierdzają liczby przewiezionych pasażerów. Tylko w pierwszym tygodniu czerwca z pociągów Nowy Targ – Zakopane obsługiwanych przez Przewozy Regionalne skorzystało aż 4 tysiące osób. W połowie lipca liczba przewiezionych pasażerów wyniosła prawie 7 tys. – powiedział marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa.

Pasażerami pociągów PKR są zarówno mieszkańcy Nowego Targu, Zakopanego i miejscowości pośrednich, jak i turyści odwiedzający Podhale.

Zdaniem marszałka Krupy popularność trasy jest tak duża, że zdarzają się kursy, w których w jednym pociągu podróżuje ok. 130 osób. By zapewnić pasażerom jak największy komfort podróży, Przewozy Regionalne zdecydowały o skierowaniu na trasę pojazdów o większej pojemności.

23 czerwca samorząd województwa uruchomił dodatkowe kursy z Zakopanego do Nowego Targu i z powrotem, a część z nich została wydłużona do Rabki-Zdroju. Od 30 czerwca zwiększyła się także liczba pociągów relacji Zakopane – Rabka-Zdrój – Zakopane obsługiwanych przez Koleje Małopolskie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony