Partnerzy serwisu:

Małopolski marszałek: Marzą mi się Griffiny w barwach Kolei Małopolskich

Michał Szymajda 21.02.2020 9,6k

Małopolski marszałek: Marzą mi się Griffiny w barwach Kolei Małopolskich
Fot. ms, rynek-kolejowy
Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego, wraz z zarządem Newagu „odprawił” do Warszawy 8 elektrowozów, które dla PKP Intercity zbudował sądecki producent.
– Trochę z zazdrością patrzę na napis PKP Intercity na boku lokomotyw, ale może w dłuższej perspektywie zobaczymy na nich napis Koleje Małopolskie – powiedział tajemniczo Witold Kozłowski. Swoją myśl rozwinął podczas rozmowy z dziennikarzami.

– Zarząd województwa, którym kieruje, w swojej strategii zakłada otwieranie nowych linii kolejowych oraz reaktywację tych, które zostały kiedyś nonszalancko zamknięte. Pracujemy już nad możliwością połączenia małopolskich miast, do których nie dojeżdża pociąg, z aglomeracją krakowską. Mam nadzieję, że kiedyś, w przyszłości te lokomotywy nie przejadą przez Kraków z pociągami PKP Intercity, tylko rozpoczną bieg w Krakowie, łącząc miasta w regionie – wyjaśniał Witold Kozłowski.

Marszałek podkreślił, że z niecierpliwością oczekuje budowy nowej linii kolejowej na odcinku z Podłęża do Piekiełka. Pozwoli ona znacznie skrócić czas podróży z Krakowa do Nowego Sącza.

– Jestem przekonany, że uda się zakończyć budowę tej linii, zgodnie z obietnicami rządu, do 2027 roku. Na tej linii urząd marszałkowski także chciałby uruchamiać pociągi, niewykluczone, że prowadzone takimi właśnie lokomotywami, jak przekazane dziś do PKP Intercity – powiedział.

Relację z prezentacji lokomotyw można zobaczyć tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony