Partnerzy serwisu:

Małopolska wycenia swoje elektryczne wagony silnikowe EN81

Michał Szymajda 23.04.2020 4,5k

Małopolska wycenia swoje elektryczne wagony silnikowe EN81
Fot. Dariusz Żaruk, SM42.pl
Po przeszło 5 latach od unieruchomienia swoich dwóch elektrycznych wagonów silnikowych EN81, Małopolska dokona wyceny pojazdów. Prawdopodobnie zostaną one sprzedane. Jeśli ktoś zechce je kupić.
W Małopolsce jeszcze w 2016 roku było aż sześć jednoczłonowych elektrycznych EN81. Cztery były leasingowane od pośrednika, a ich właścicielem pozostawała Pesa. Dwa były własnością samorządu. Gdy skończył się okres leasingu, województwo nie przeprowadziło w dwóch własnych pojazdach wymaganych prawem napraw okresowych. Przez lata stały odstawione na bocznych torach. Wygląda na to, że w końcu się to zmieni.

Małopolska ogłosiła postępowanie, w którym poszukuje rzeczoznawcy mogącego wycenić wartość dwóch EN81. Każdy z pojazdów o numerach 001 i 002 wyprodukowanych w 2005 roku ma być wyceniany osobno. Specjalista będzie miał 14 dni na określenie ich wartości.

Cztery pojazdy, które wróciły do Pesy, nie zostały ani wydzierżawione, ani sprzedane do żadnego z przewoźników. Obecnie jedynie dwa z ośmiu w ogóle wyprodukowanych EN81 znajdują się w ruchu, na terenie województwa świętokrzyskiego. Pojazdy trapiły problemy związane z układem rozruchowym.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony