Partnerzy serwisu:

Małopolska uruchamia specjalne pociągi ewakuacyjne

redakcja 27.02.2022 1,7k

Małopolska uruchamia specjalne pociągi ewakuacyjne
fot. Małopolska
Województwo Małopolskie przygotowało dwa specjalne pociągi ewakuacyjne do transportu uchodźców z Ukrainy. Skład Kolei Małopolskich czeka na stacji w Tarnowie i jest gotowy do przewiezienia min. 400 osób. W tej chwili trwa ustalanie potencjalnych tras i miejsc, do których mogą trafić uchodźcy.
Właśnie uruchomiliśmy pociągi Kolei Małopolskich, które są gotowe przewieźć uciekających z ogarniętego wojną kraju. Nasi sąsiedzi - Ukraińcy zostaną przewiezieni do tymczasowych domów, w których otrzymają wszystko to, co w tej chwili niezbędne. Mamy także w gotowości autobusy, które wykorzystamy, jak tylko będzie potrzeba dodatkowych kursów. Chcemy wspierać i realnie pomagać tym, którzy dziś są zmuszeni opuścić swoją Ojczyznę – mówi marszałek Witold Kozłowski.

– Wszystkie ręce na pokład. Uruchomienie pociągu specjalnego daje możliwość szybkiego transportu dużej liczby uchodźców i relokowania ich w różne miejsca województwa, gdzie mamy zapewnione miejsca hotelowe – dodaje wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony