Partnerzy serwisu:

Małopolska pokazuje Impulsa w nowych barwach. Będzie dodatkowy ezt

Michał Szymajda 04.05.2016 476

Małopolska pokazuje Impulsa w nowych barwach. Będzie dodatkowy ezt
Tak będzie wyglądał nowy Impuls dla MałopolskiFot. Kurier Kolejowy
Wiemy, jak będą wyglądały nowe elektryczne pociągi, które wyprodukuje dla województwa małopolskiego nowosądecki Newag. 13 Impulsów otrzyma nowe logo i nowe malowanie województwa.
Umowę na zakup 12 Impulsów podpisali miesiąc temu marszałek Jacek Krupa i członek zarządu Leszek Zegzda. Niedawno zarząd województwa zadecydował o skorzystaniu z tzw. „prawa opcji”, w wyniku czego Małopolska zakupi dodatkowy pociąg.

Pierwsze 6 nowoczesnych składów wyjedzie na małopolskie tory do 30 listopada tego roku, kolejne do 15 lutego 2017 r. Impulsy trafią do spółki Koleje Małopolskie i obsługiwać będą trasy Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej w tym III nitkę na trasie Kraków – Tarnów, której uruchomienie planowane jest na grudzień tego roku.

– Od 2003 r. sukcesywnie nabywamy kolejne pociągi, do tej pory zakupiliśmy ich 31. Potrzeby województwa zakładają zakup 60 pociągów do 2020 r., bowiem kolej aglomeracyjna w całości ma być oparta o nowy tabor zapewniający podróż w warunkach na miarę XXI wieku – mówił marszałek Jacek Krupa w trakcie podpisania umowy na zakup taboru w Nowym Sączu. Wartość kontraktu na zakup nowego taboru przekroczyła 300 mln złotych.

Więcej na temat nowych Impulsów dla Małopolski piszemy TUTAJ.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony