Partnerzy serwisu:

Małopolska kupi kolejne pociągi z Newagu

Jakub Madrjas 05.04.2020 5,3k

Małopolska kupi kolejne pociągi z Newagu
fot. Newag
Samorząd województwa małopolskiego rozstrzygnął przetarg na dostawę nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Dostawcą będzie nowosądecki Newag, który wygrał z Pesą niższą ceną.
Przed miesiącem małopolski urząd marszałkowski otworzył oferty w przetargu na dostawę siedmiu elektrycznych zespołów trakcyjnych z możliwością powiększenia zamówienia o kolejne dwie jednostki. O zamówienie rywalizowali dwaj polscy producenci: Newag i Pesa. O wyborze decydowały cena (60%) i terminy dostaw (40%).

Newag proponował dostawy za 245,272 mln zł brutto, natomiast Pesa – za 251,006 mln zł brutto. Obaj producenci zaoferowali dostawy dwóch pierwszych ezt-ów w terminie do 16 miesięcy od zawarcia umowy, kolejnych dwóch – do 18 miesięcy, dalszych dwóch – do 20 miesięcy, a ostatni pociąg – w terminie do 22 miesięcy. Budżet zamówienia określono na kwotę 251,788 mln zł brutto.

Urząd Marszałkowski województwa rozstrzygnął przetarg na korzyść Newagu, przyznając ofercie maksymalną liczbę punktów. Umowa może zostać zawarta nie szybciej niż 10 dni po ogłoszeniu wyboru wykonawcy. 

Pociągi zamawiane przez urząd mają poruszać się głównie po aglomeracji krakowskiej.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony