Partnerzy serwisu:

Będzie nowy przetarg na tabor w Małopolsce [aktualizacja]

Jakub Madrjas 16.07.2018 34

Będzie nowy przetarg na tabor w Małopolsce [aktualizacja]
Fot. Patryk Farana
Województwo Małopolskie unieważniło przetarg na zakup nowych pociągów. Jedyna oferta, którą złożył Newag, znacznie przekroczyła budżet zamawiającego. Województwo zapowiada nowy przetarg.
Postępowanie na "Zakup elektrycznych zespołów trakcyjnych na potrzeby rozwoju kolei małopolskich" zostało ogłoszone w kwietniu. Pierwotnie województwo chciało ogłosić postępowanie wspólnie z Kolejami Małopolskimi, które również planują zakup nowych jednostek, ale uniemożliwiły to długotrwałe procedury związane z emisją obligacji przewoźnika

Pod koniec czerwca małopolski urząd marszałkowski otworzył oferty w przetargu na nowy tabor. Wpłynęła tylko jedna oferta – od nowosądeckiego Newagu. Znacznie przekraczała ona budżet zamawiającego – łącznie producent chciał ponad 130 mln złotych przy budżecie zamawiającego w wysokości 89 678 808 zł brutto.

W pierwszej połowie miesiąca województwo unieważniło przetarg. "Cena jedynej złożonej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny złożonej oferty" – napisano w uzasadnieniu. Województwo potrzebuje czterech fabrycznie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych w wersji czteroczłonowej wraz ze świadczeniem kompleksowej usługi serwisowo-utrzymaniowo-naprawczej przez okres 10 lat, do poziomu utrzymania P4 włącznie.

Nie wiemy jeszcze, czy unieważnienie przetargu może spowodować, że jednak uda się ogłosić wspólny zakup województwa i należącego do niego przewoźnika. Przewoźnik zapowiada zakup sześciu lub siedmiu elektrycznych jednostek pięcioczłonowych, a przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w tym miesiącu. 

Aktualizacja: Będzie powtórka przetargu

Jak poinformowała "Rynek Kolejowy" Małgorzata Gorczyca z biura prasowego urzędu marszałkowskiego, przetarg, zostanie powtórzony. – Nie będziemy przeznaczać większej kwoty na kolejny przetarg. Przygotowujemy zaktualizowany harmonogram, przesłaliśmy propozycję do Centrum Unijnych Projektów Transportowych i czekamy na ocenę – poinformowała przedstawicielka marszałka. Jak podkreśliła Gorczyca, nie można jeszcze określić, czy województwo ogłosi postępowanie wspólnie z Kolejami Małopolskimi.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony