Partnerzy serwisu:

Mało pociągów z Łodzi do Warszawy. „Trwają remonty”

Kasper Fiszer 14.10.2021 3,8k

Mało pociągów z Łodzi do Warszawy. „Trwają remonty”
Stacja Łódź Fabrycznafot. Kasper Fiszer
Pasażerowie podróżujący pomiędzy Łodzią a Warszawą muszą liczyć się ze sporymi odstępami pomiędzy kolejnymi odjazdami pociągów PKP Intercity. Przewoźnik tłumaczy, że wynika to przede wszystkim z prac modernizacyjnych realizowanych w Warszawie i Łodzi. Na razie nie wiemy, czy sytuacja ulegnie istotnej zmianie wraz z wejściem w życie kolejnego rocznego rozkładu jazdy.
Nasi Czytelnicy zwracają uwagę na duże przerwy pomiędzy kolejnymi kursami pociągów PKP Intercity na trasie z Łodzi do Warszawy. Pojawiają się one zwłaszcza poza godzinami ścisłego szczytu przewozowego: kolejne odjazdy z Łodzi-Widzewa do stolicy przypadają na godziny 12:53 i 15:44 czy 17:52 i 21:23. Odstępy są jeszcze większe, jeśli wziąć pod uwagę tylko pociągi wjeżdżające na śródmiejski dworzec Łódź Fabryczna.

Spółka chciałaby uruchamiać niemal tyle pociągów co przed pandemią

Przewoźnik twierdzi, że jego oferta nie została jednak ograniczona w istotny sposób względem stanu sprzed pandemii koronawirusa. – W ramach rocznego rozkładu jazdy na sezon 2020/2021 [a więc obowiązującego obecnie] kursują 23 pary pociągów między Łodzią a stolicą. To o dwie pary mniej niż w sezonie 2019/2020 – mówi Anna Zakrzewska z Zespołu Prasowego PKP Intercity. Aktualnie jednak połączeń jest mniej.

W ramach obowiązującej teraz tzw. korekty rocznego rozkładu w dzień roboczy z Łodzi do Warszawy, biorąc pod uwagę połączenia ze wszystkich łódzkich stacji na wszystkie stacje w stolicy, można pojechać 17 razy. Skąd rozbieżności? – Warto podkreślić, że kształt oferty dostosowany jest do prac na Warszawskim Węźle Kolejowym i szlakach przyległych oraz do modernizacji stacji Łódź Kaliska – stwierdza przedstawicielka PKP Intercity.

Mniejsze możliwości obsługi kursów z i do Łodzi

To właśnie ostatnia ze wskazanych inwestycji ma mieć największy wpływ na stosunkowo małą liczbę połączeń realizowanych z Łodzi Fabrycznj. – Przebudowa wpływa na możliwości obsługi składów kończących i rozpoczynających bieg w Łodzi – usłyszeliśmy. Aktualnie duża część kursów ma charakter przelotowy: podróżni z Łodzi dosiadają do pociągów jadących z Wrocławia czy Jeleniej Góry.

Czy pociągów przybędzie w połowie grudnia, gdy w życie wejdzie kolejny roczny rozkład jazdy pociągów? Na razie nie wiemy. – O szczegółach oferty na sezon 2021/2022 będziemy informować w połowie listopada – zapowiada Anna Zakrzewska.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony