Partnerzy serwisu:

Makieta z czekolady w Muzeum Kolejnictwa

Muzeum Kolejnicwa 30.01.2016 252

Makieta z czekolady w Muzeum Kolejnictwa
fot. Muzeum Kolejnictwa
Podczas tegorocznych ferii zimowych w dniach 1-14 lutego Muzeum Kolejnictwa, wraz z E. Wedel, przygotowało dla zwiedzających czekoladową makietę kolejową wykonaną przez jednego z najlepszych polskich cukierników: Janusza Profusa.
Makieta została wykonana z ok. 500 kg wedlowskiej czekolady i zajmuje powierzchnię ok. 12 metrów kwadratowych. Jest wykonana w skali G, czyli 1:22,5. Jedynymi elementami, które nie zostały zrobione z czekolady to mechanizmy kolejki oraz tory, których łączna długość wynosi ok. 30 metrów. Na makiecie, wykonanej głównie z czekolady deserowej, są m.in. góry porośnięte drzewami, tunel kolejowy, dworzec, parowozownia z warsztatem, przejazd kolejowy, zwrotnice i samochody. Centralnym elementem makiety jest jeżdżąca kolejka składająca się z parowozu BR 80 oraz wagonów towarowych, cysterny, węglarki i platformy. Wszystkie elementy wykonane są z dużą precyzją i dbałością o detale.

Makieta była już pokazywana na Światowej Wystawie EXPO 2015 w Mediolanie oraz na targach „Festiwal Czekolady i Słodyczy” w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie w dniach 13-15 listopada 2015 r.

Czekoladowej rzeźbie towarzyszyć będzie mini-wystawa starych opakowań czekolad Wedla z lat 80-tych z motywami kolejowymi autorstwa Bohdana Wróblewskiego, które pochodzą ze zbiorów Muzeum Kolejnictwa.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony