Partnerzy serwisu:

Już w tym miesiącu bezpłatny internet we wszystkich ekspresach

Artur Bogdanowicz/Teltarif 06.12.2016 187

Już w tym miesiącu bezpłatny internet we wszystkich ekspresach
fot. Sebastian Terfloth CC BY-SA 2.5
Z końcem roku we wszystkich 250 składach niemieckich pociągów dużych prędkości ICE dostępny będzie bezpłatny internet bezprzewodowy.
Już teraz dostęp do sieci możliwy jest w blisko 90% niemieckich pociągów dużych prędkości. W ubiegłym tygodniu Koleje Niemieckie (DB) poinformowały o zasadach dostępu do internetu, które mają zacząć obowiązywać za kilka dni.

W drugiej klasie ICE każdy z podróżnych będzie mógł wykorzystać na każdym z mobilnych urządzeń po 200 MB internetu o prędkości do 1 MBit/s na dzień, a po przekroczeniu tego limitu z prędkością do maksymalną 128 kBit/s. Identyfikacja urządzeń prowadzona będzie za pomocą adresu MAC. W pierwszej klasie ICE internet dostępny będzie bez limitu i ograniczenia prędkości. 

Zmiana systemu dostępu do sieci wifi w niemieckich pociągach rozpoczęła się we wrześniu. Z internetu skorzystało w tym czasie 6 mln pasażerów, wykorzystując łącznie 40 TB danych. Czas korzystania z sieci przez pasażerów sięgnął łącznie 200 milionów minut.

A jak to wygląda w Polsce? Na pokładzie pociągów EIC i części IC, w których funkcjonuje Wi-Fi zapewnione przez T-Mobile. Występuje jednak problem z dostępem do części usług, o czym pisaliśmy tutaj. W bezpłatny internet dla pasażerów wyposażone są wszystkie Darty i Flirty (kursujące w kategorii IC). W kwietniu PKP IC wybrało firmę, którą utrzymuje urządzenia internetowe na ich pokładach.

Internetu w dalszym ciągu brakuje na pokładzie pociągów EIP prowadzonych przez Pendolino. Wprawdzie poprzedni zarząd spółki w styczniu przedstawił kolejną zapowiedź rychłego wprowadzenia tej usługi, ale obietnicy do dziś nie zrealizowano. I wciąż się na to nie zanosi.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony