Partnerzy serwisu:

Luksemburg zamówił pierwsze na świecie autonomiczne zespoły trakcyjne

Michał Szymajda 12.07.2021 3,6k

Luksemburg zamówił pierwsze na świecie autonomiczne zespoły trakcyjne
Graf. Alstom
Koleje Luksemburskie zdecydowały się na zakup do nowych pociągów Coradia systemów autonomicznych. Podobnie jak zespoły trakcyjne – zbuduje je Alstom.
Koleje Luksemburskie zamówiły 34 częściowo piętrowe pociągi 80 i 160 metrowe (wagony sterownicze są jednopoziomowe) w 2018 roku. Kontrakt wart jest około 360 mln euro. Będą dostarczane od grudnia 2021 roku i będą mogły poruszać się nie tylko po sieci kolejowej Luksemburga (gdzie, ciekawostka, transport publiczny jest bezpłatny), ale również po sieci Francji i Belgii.

CFL zdecydowały właśnie, że Coradie zostaną doposażone w system autonomicznej jazdy, który będzie współpracował z istniejącym w kraju systemem ETCS. System będzie działać w ramach standardu GoA2, To znaczy, że rozruch, jazda i zatrzymanie pociągu na stacjach odbywać się będzie bez udziału maszynisty, ten jednak w każdej chwili będzie mógł przejąć kontrolę nad pojazdem. Głównym celem montażu systemu po raz pierwszy na świecie w regionalnych pociągach, będzie zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów na najważniejszych liniach w państwie, a także wzrost ekonomiki jazdy. Systemy będą instalowane w Alstom Signaling Center w belgijskim Charleroi.

W przyszłości autonomiczne pociągi przyczynią się do optymalizacji ruchu regionalnego, redukcji zużycia energii i podniesienia komfortu pasażerów. Razem z CFL będziemy rozwijać nowoczesną, atrakcyjną kolej. Jesteśmy dumni ze współpracy przy tym projekcie jako pierwszy dostawca, który zbuduje te systemy dla Kolei Luksemburga – powiedział Bernard Belvaux, dyrektor regionalny Alstom Benelux.

Alstom rozwija swoje autonomiczne pomysły we współpracy z inicjatywą Shift2Rail. Wkrótce zamierza też rozpocząć testy w ramach jeszcze wyższego standardu GoA3 z pociągiem regionalnym w Niemczech i GoA4 – z lokomotywą manewrową w Holandii.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony