Partnerzy serwisu:

Lubuskie: W tym tygodniu autobus zamiast pociągu

Jakub Madrjas 22.02.2016 217

Lubuskie: W tym tygodniu autobus zamiast pociągu
Fot. Jakub Sus, SM42.pl
Od dziś do piątku jeden z pociągów na odcinku Zbąszynek – Gorzów Wielkopolski został zastąpiony komunikacją autobusową. 
Przewozy Regionalne Oddział Lubuski z siedzibą w Zielonej Górze poinformowały, że na odcinku Zbąszynek – Gorzów Wlkp. – Zbąszynek od 22 do 26 lutego br. została wprowadzona Kolejowa Komunikacja Zastępcza. 

Autobus pojedzie zamiast pociągu o 5:56 ze Zbąszynka a w drugą stronę – o 15:58 z Gorzowa. Czas przejazdu jest taki sam jak pociągiem. Rozkład jazdy autobusu dostępny jest tutaj.

Czy wprowadzenie komunikacji zastępczej ma związek z alertem bezpieczeństwa UTK dotyczącym szynobusów Pesy, o którym pisaliśmy w piątek? Przewoźnik zapewnia, że nie. – Z obecnie eksploatowanych przez PR Zielona Góra autobusów szynowych serii SA134 żaden nie został wyłączony z eksploatacji – mówi "RK" Andrzej Grussy, rzecznik prasowy PR Zielona Góra.

Jaki jest zatem powód wycofania pociągu i wprowadzenia autobusu? – Zastępczą komunikację autobusową wprowadzono z uwagi na brak dostatecznej liczby autobusów szynowych przewidzianych do obsługi połączeń. Część autobusów jest wyłączona z eksploatacji z powodu planowych przeglądów okresowych oraz napraw bieżących – wyjaśnia Grussy.

W okresie obowiązywania Autobusowej Komunikacji Zastępczej nie ma możliwości przewozu wózków i rowerów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony