Partnerzy serwisu:

Lubuskie traci kolejny spalinowy pojazd

Jakub Rösler 21.03.2022 6,3k

arrow
arrow
Lubuskie traci kolejny spalinowy pojazd
fot. fb Kolejowy Żagań
Lubuskie traci kolejny spalinowy pojazd
Lubuskie traci kolejny spalinowy pojazd
Lubuskie traci kolejny spalinowy pojazd
Lubuskie traci kolejny spalinowy pojazd
Lubuski spalinowy zespół trakcyjny SA133-007 kilka dni temu brał udział w wypadku na przejeździe kolejowym między Węglińcem a Ruszowem. W wypadku nikt nie ucierpiał, ale powoduje on wyłączenie z użytkowania kolejnego pojazdu spalinowego, który obsługuje trasy w województwie lubuskim. Na razie nie wiadomo, kiedy pojazd wróci do służby.
9 marca SA133-007 należący do województwa lubuskiego, który jechał z Żagania do Węglińca zderzył się z pojazdem ciężarowym na przejeździe kolejowym typu C między Węglińcem, a Ruszowem. Na szczęście w wyniku wypadku nikt nie odniósł obrażeń. Warto dodać, że pociąg dopiero jechał po pasażerów, ponieważ miał zacząć swoją służbę w Węglińcu. 

– Pojazd SA133-007 został uszkodzony w dniu 09.03.2022 r. w wyniku najechania na naczepę samochodu ciężarowego na przejeździe kolejowo-drogowym kategorii C w km 73,443 linii kolejowej nr 282 na odcinku Węgliniec - Ruszów. Nie było osób poszkodowanych – napisał nam Paweł Kozłowski, rzecznik prasowy Zarządu Województwa Lubuskiego.

Data powrotu jest niewiadomą

Rzecznik dodał także, iż na ten moment nie wiadomo jeszcze jak poważne są uszkodzenia, a także kiedy pojazd wróci do służby. W tym tygodniu ma odbyć się komisja złożona z pracowników Polregio, która oceni uszkodzenia pojazdu i określi potencjalny czas naprawy. Co ciekawe ten sam pojazd kilka lat temu zapalił się w trakcie kursu w okolicach Santoka. Pisaliśmy o tym tutaj.

Problemy i rozwiązania

O problemach w realizowaniu połączeń na spalinowych liniach w województwie lubuskim informowaliśmy w ostatnim czasie nie raz. Mimo odwołania wielu kursów, przewoźnik zapowiada poprawę sytuacji i wejście do służby nowych składów spalinowych, w tym dwóch Linków, które Polregio zakupiło od województwa zachodniopomorskiego. Częstą przyczyną wyłączeń konkretnych pojazdów są właśnie kolizje na przejazdach, co spotkało także jednego z dwóch najnowszych Impulsów, który został uszkodzony pod Gorzowem, co miało miejsce kilka miesięcy temu.

Planowane remonty utrudnią sytuację

Sytuacji z ograniczoną dostępnością taboru spalinowego na pewno nie poprawią planowane remonty. Na ten rok województwo planuje dużą ilość remontów poziomu P4, które mają przejść określone pojazdy. Zgodnie z informacjami o postępowaniach przetargowych na ten rok, aż 6 spalinowych pojazdów ma przejść naprawy P4. Będą to pociągi SA133-003, SA137-005, a także 4 Linki, oznaczone numerami od 003, do 006 włącznie. Przetargi dla pięciu ostatnich pojazdów planuje się ogłosić w 2 kwartale tego roku. Ponadto region planuje także identyczną naprawę dla elektrycznego Impulsa - ED78-016, a ostatnio udało się rozstrzygnąć postępowanie na naprawę P4 dwóch szynobusów z serii SA105.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony