Partnerzy serwisu:

Lubuskie przed sporymi inwestycjami kolejowymi. Realizacja do 2023 roku

Michał Szymajda 03.01.2017 55

Lubuskie przed sporymi inwestycjami kolejowymi. Realizacja do 2023 roku
SA139-005 jako pociąg Regio 80425 relacji Krzyż-KostrzynFot. Jakub Sus, SM42.pl
Z końcem roku 2016 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego odbyło się spotkanie z przedstawicielami PKP PLK i Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Tematem były planowane do realizacji inwestycje kolejowe, jakie w ramach RPO będą realizowane na jego terenie do 2023 roku.
Przedmiotem spotkania było omówienie ważnych dla naszego województwa inwestycji infrastrukturalnych w zakresie transportu kolejowego, wysokości i źródeł ich finansowania oraz sposób procedowania przy ubieganiu się o środki pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. Kluczowym tematem rozmowy był oczekiwany przez PKP PLK poziom dofinansowania, a także sprawa, oczekiwanego przez Ministerstwo Rozwoju, przyspieszenia realizacji projektów RPO.

Ustalono następującą kolejność realizacji zadań, które stanowią część z kluczowych projektów ujętych w Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego 2020:

1. Rewitalizacja linii kolejowej nr 203 na odcinku Krzyż – Gorzów Wielkopolski
2. Modernizacja linii kolejowej nr 358 Zbąszynek – Gubin na odcinku Zbąszynek – Czerwieńsk – II etap
3. Rewitalizacja linii kolejowych nr 14 na odcinku Żagań – Żary – Forst oraz nr 275 na odcinku granica województwa – Żagań

W ostatnich dniach pociągi niemieckiego przewoźnika NEB (zestawione z pociągów Pesa Link posiadających homologacje zarówno na terenie Niemiec jak i Polski) rozpoczęły kursowanie pomiędzy Gorzowem a Berlinem. Więcej informacji na ten temat podajemy tutaj.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony