Partnerzy serwisu:

Lubuskie: Nie było ofert na dostawę pociągów spalinowych

Jakub Madrjas 22.05.2018 4,3k

Lubuskie: Nie było ofert na dostawę pociągów spalinowych
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Województwo lubuskie musiało unieważnić przetarg na dostawę nowych pociągów spalinowych z zaskakującej przyczyny: nie wpłynęła żadna oferta.
W kwietniu Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego ogłosił przetarg na dwa trójczłonowe spalinowe zespoły trakcyjne. Budżet zamawiającego na zakup wynosił 35 mln zł netto, a na dostawy przewidziano 18 miesięcy. 

Otwarcie ofert wyznaczono na 22 maja. Jak się okazało, nie było czego otwierać – do postępowania nie zgłosił się żaden podmiot. To niespotykana w ostatnich latach sytuacja na rynku taboru pasażerskiego, choć trzeba przyznać, że ostatnio konkurencja jest mniejsza. Tylko jedna oferta wpłynęła m.in. w przetargach na 5 elektrycznych zespołów trakcyjnych dla województwa pomorskiego (wygrał go Newag) oraz na nowe pociągi dla Lubelszczyzny (tu złożyła ją Pesa). Również w pracach infrastrukturalnych składanych jest coraz mniej ofert – niedawno również do przetargu PKP PLK nie zgłosił się żaden wykonawca.

Warto przypomnieć, że dzięki ugodzie z Pesą, na lubuskich torach pojawią się dwa nowe pojazdy typu „Link”. O tym i innych planowanych inwestycjach województwa pisaliśmy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony