Partnerzy serwisu:

Lubuskie kupuje dwa spalinowe zespoły trakcyjne

Michał Szymajda 13.04.2018 54

Lubuskie kupuje dwa spalinowe zespoły trakcyjne
Link na stacji Zielona GóraFot. ms, Rynek-Kolejowy.pl
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego doszło do ogłoszenia przetargu na spalinowe zespoły trakcyjne. Województwo chce kupić dwa takie, trójczłonowe pojazdy.
Pociągu, które zamówi województwo muszą operować z peronów o wysokości od 300 do 760 mm, prędkość maksymalną określono jako „nie mniejszą niż 120 km/h”. Wiadomo, że ich użytkownikiem będą Przewozy Regionalne, który wykonują przewozy na rzecz urzędu marszałkowskiego. Wykonawca ma udzielić przynajmniej 24 miesięczną gwarancję na „bezawaryjną pracę pojazdu”.

Urząd marszałkowski zarezerwował 35 mln zł netto na realizację zamówienia. Wydaje się, że to wystarczająca suma. Kryterium udzielenia zamówienia jest w 60% cena pojazdów, w 20% kryterium jakości (jeszcze nie znamy jego szczegółów) oraz okres udzielonej gwarancji. Od momentu podpisania umowy wykonawca będzie miał 18 miesięcy na wywiązanie się z dostaw. Będą one dofinansowane z lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Oferty w przetargu można składać do 22 maja.

Warto przypomnieć, że to nie jedyne nowe pojazdy, które pojawią się na torach województwa. Dzięki ugodzie z Pesą, na lubuskich torach pojawią się dwa nowe pojazdy typu „Link”. Producent wypracował taką ugodę z województwem, ponieważ wcześniej nie udało mu się zapewnić dla wyprodukowanych przez siebie pojazdów możliwości wjazdu na niemieckie tory. Dostawy zaplanowano na 2019 rok.

Więcej na temat inwestycji taborowych i infrastrukturalnych w województwie lubuskim można przeczytać tutaj.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony