Partnerzy serwisu:

PLK zaczyna przebudowę dwóch mostów na Odrze

inf. pras 02.07.2020 24

PLK zaczyna przebudowę dwóch mostów na Odrze
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczynają prace na dwóch mostach nad Odrą. Kilkusetmetrowe przeprawy w Nietkowicach (linia 273 Wrocław – Szczecin) oraz w Pomorsku (linia 358 Zbąszynek – Gubin) po pracach zwiększą możliwości kolei w Lubuskim i poprawią warunki żeglugi. Wartość prac ze środków budżetowych przekracza 60 mln zł.
Jak informuje PKP PLK, od lipca będzie odnawiany most kolejowy w Pomorsku, między Czerwieńskiem a Sulechowem. Prace poprawią warunki podróży na odcinku linii nr 358  Zbąszynek – Czerwieńsk i w kierunku Wielkopolski. Dziewiętnastowieczna przeprawa będzie miała wyremontowane filary i przyczółki. Odnowione będą konstrukcje stalowe. Nowy bezstykowy tor pozwoli zwiększyć prędkość pociągów do 100 km/h.

PKP Polskie Linie Kolejowe przeznaczą na zadanie „Rewitalizacja mostu kolejowego w km 35,764 na linii kolejowej nr 358 Zbąszynek – Gubin” ok. 19 mln zł ze środków budżetowych. Prace są planowane do lipca 2022 r.

W sierpniu rozpoczną się prace na kolejowej przeprawie na Odrze w Nietkowicach

Przebudowa mostu zwiększy możliwości transportu kolejowego na linii Wrocław – Szczecin, tzw. Nadodrzance, ważnej trasie pasażerskiej i towarowej prowadzącej z województwa dolnośląskiego przez lubuskie do zachodniopomorskiego. W miejsce starej konstrukcji z 1871 r. będzie nowa. Wykonawca przebuduje też przyczółki i filary. Zamontowany zostanie nowy tor i dostosowana do nowych warunków sieć trakcyjna. Będą sprawne przejazdy pociągów pasażerskich i towarowych, przewożących ładunki z Dolnego Śląska do portów Pomorza Zachodniego. Dzięki realizowanym pracom przygotowane będą warunki do lepszej żeglugi na Odrze.

Prace w ramach zadania „Modernizacja mostu w km 171,867 linii kolejowej nr 273 nad rzeką Odrą w Nietkowicach – tor nr 1” rozpoczną się w sierpniu i są planowane do 2023 r. PKP Polskie Linie Kolejowe przeznaczą na inwestycję ok. 46,5 mln zł ze środków budżetowych. Modernizacja nie wpłynie na kursowanie pociągów. Dostępny będzie tor na równoległej konstrukcji - podaje PLK.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony