Partnerzy serwisu:

Lubuski SA133-007 idzie do naprawy powypadkowej

Jakub Rösler 20.07.2022 2,3k

Lubuski SA133-007 idzie do naprawy powypadkowej
fot. fb Kolejowy Żagań
Lubuskie Polregio właśnie ogłosiło przetarg na naprawę spalinowego zespołu trakcyjnego SA133-007, który brał udział w zderzeniu na przejeździe kolejowym w marcu tego roku. Zakres naprawy jest szeroki.
W marcu informowaliśmy o zdarzeniu do jakiego doszło na przejeździe kolejowym w województwie lubuskim, kiedy to pociąg SA133-007 zderzył się z pojazdem ciężarowym na przejeździe kolejowym między Węglińcem, a Ruszowem. W wyniku wypadku na szczęście nikt nie ucierpiał, choć trzeba przypomnieć, że spalinowy zespół trakcyjny dopiero jechał po pasażerów. Od tamtego momentu pojazd stał odstawiony i czekał na naprawę powypadkową. Właśnie ogłoszono przetarg na to zadanie.

Naprawa została podzielona na dwa zadania. W ramach pierwszego z nich, pojazd ma zostać rozczłonowany, w celu wyosiowania wózka tocznego spod kabiny numer 2. Wykonawca ma przejrzeć i ocenić stan wózka. Ponadto oględziny ma przejść także chociażby amortyzator poziomy. Naprawa ma objąć także sprawdzenie powierzchni tocznej każdego z zestawów kołowych i ich ewentualną reprofilację. Naprawiona zostanie także powierzchnia kabiny b, a więc okna i szyby. Ponadto wykonawca ma sprawdzić stan reflektorów pojazdu. Drugie zadanie dotyczy naprawy przejścia Hubnera, czy też naprawy lustra zewnętrznego oraz kamery bocznej znajdującej się po lewej stronie pociągu.

Prace mają zostać wykonane w ciągu 90 dni licząc od dnia przekazania pojazdu wykonawcy. O wyborze najkorzystniejszej oferty zadecyduje wyłącznie cena. Oferty w postępowaniu można składać do 1 sierpnia bieżącego roku.

Pociąg należy do województwa lubuskiego, które użycza go spółce Polregio; realizuje ona pasażerskie przewozy kolejowe na terenie województwa lubuskiego. SA133-007 został wyprodukowany w 2007 roku przez Pesę (do zamawiającego dostarczono go we wrześniu tamtego roku).
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony