Partnerzy serwisu:

Lubuski Impuls, rozbity pod Gorzowem, wróci w kwietniu 2022

Jakub Rösler 14.12.2021 4,3k

Lubuski Impuls, rozbity pod Gorzowem, wróci w kwietniu 2022
Bohater tekstu w rozkładowym kursie do PoznaniaFot. Łukasz Piotrowski, SM42.pl
Lubuski spalinowy Impuls 2, który brał udział w wypadku koło Gorzowa Wielkopolskiego we wrześniu tego roku, powinien wrócić do służby w kwietniu 2022. Naprawa powypadkowa okazała się poważna.
We wrześniu pisaliśmy o bardzo źle wyglądającym wypadku, który na szczęście skończył się szczęśliwie. Na przejeździe kolejowym niedaleko Gorzowa Wielkopolskiego samochód osoby wjechał pod pociąg regionalny z Krzyża do Kostrzyna nad Odrą. Kurs był realizowany najnowszym pociągiem zakupionym przez województwo lubuskie, a więc spalinowym Impulsem 2. Region kupił dwa takie pojazdy. W wyniku wypadku spalinowy zespół trakcyjny SA95-002 został uszkodzony i musiał zostać wyłączony z naprawy.

Niedługo miną 3 miesiące od wypadku, dlatego sprawdziliśmy jaki jest stan zespołu trakcyjnego, a także kiedy zakończy się jego naprawa i pojazd wróci do służby.

– Informuję, że z uwagi na uszkodzone poszycie kabiny maszynisty i związany z tym duży zakres naprawy, skład wciąż jest wyłączony z użytkowania i znajduje się u jego producenta w Nowym Sączu. Według informacji przekazanej nam przez firmę Newag zakończenie naprawy ma nastąpić pod koniec marca 2022 r. – poinformował nas Piotr Tykwiński, Zastępca Dyrektora Departamentu Infrastruktury i Komunikacji w lubuskim urzędzie marszałkowskim.

Dodajmy, iż nowe Impulsy stanowiły znaczne wzmocnienie lubuskiej floty pojazdów spalinowych i pozwoliły na zwiększenie komfortu podróżnych, którzy korzystają z połączeń regionalnych z Gorzowa do Poznania. To właśnie z myślą o tej trasie zostały zakupione pociągi z Newagu. Mimo problemów o których pisaliśmy w czerwcu, podróżni są zadowoleni z nowych pojazdów. Drugi Impuls, oznaczony numerem 001, kursuje na północy województwa lubuskiego bez większych zakłóceń.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony