Partnerzy serwisu:

Lubin z przytupem powita powrót pociągów [rozkład jazdy i ceny biletów]

Michał Szymajda 29.05.2019 15,2k

Lubin z przytupem powita powrót pociągów [rozkład jazdy i ceny biletów]
Fot. ms, Rynek-Kolejowy.pl (zdjęcie ilustracyjne)
Kto ma ochotę na prawdziwy kolejowy festiwal, powinien udać się 8 czerwca do Lubina. Miasto szykuje tam prawdziwe święto z okazji powrotu pociągów do miasta.
Co prawda regularne połączenia z Legnicy do Lubina ruszą dopiero 9 czerwca, ale miasto szykuje dużą imprezę z tym związaną dzień wcześniej. 8 czerwca, o godz. 19:00 na scenie przy Dworcu Kolejowym w Lubinie Górniczym wystąpi Sarsa, Marcin Sójka oraz 180-osobowa orkiestra Dziubek Band, która wykona koncert muzyki filmowej. Imprezę poprowadzi Krzysztof Ibisz.

W programie uroczystości przewidziany jest także wjazd pociągu Kolei Dolnośląskich na stację Lubin Górniczy. Według niepotwierdzonych jeszcze informacji wyjedzie on o godzinie 19:52 z Legnicy, a do Lubina dotrze na 20:20.

Jaki będzie rozkład jazdy pociągów Lubin – Legnica – Wrocław?

Rozkład jazdy pociągów (można go pobrać tutaj) zakłada, że pierwszy rozkładowy pociąg z Lubina do Legnicy i dalej do Wrocławia odjedzie w niedzielę o 6:21 i dotrze do stolicy województwa na 7:35 (w dni powszednie pasażerowie będą mieli do dyspozycji jeszcze pociąg o 5:19). W letnim rozkładzie ostatni pociąg do Wrocławia będzie odjeżdżał o 18:54, później pasażerowie będą mogli dojechać tam z przesiadką w Legnicy. Ostatni pociąg z Lubina odjedzie do Legnicy o 22:48 i także on umożliwia przesiadkę i dojazd do stolicy województwa 14 minut po północy.

Do Lubina w dzień powszedni pierwszy pociąg dojedzie o 5:07, wyjeżdżając z Legnicy 16 minut wcześniej. Ostatni dojedzie o 22:19 z Legnicy.

Najszybszy pociąg między Wrocławiem a Lubinem pojedzie w godzinę

Codziennie dystans między Legnicą a Lubinem będzie pokonywać 12 par pociągów, z których 9 dojedzie bezpośrednio do Wrocławia. Żadne nie zatrzymają się na 4 przystankach pośrednich między Legnicą a Lubinem, o czym wielokrotnie pisaliśmy na łamach Rynku Kolejowego. Nie stanie się to również prawdopodobnie od wrześniowej korekty rozkładu jazdy.

Dwa z pociągów będą uruchamiane jako przyspieszone. „Cuprum” z Lubina Górniczego do Wrocławia Głównego zatrzyma się tylko w Legnicy, we Wrocławiu Nowym Dworze i Muchoborze, cały dystans pokona w godzinę. Drugi z nich: "Jan Wyrzykowski", dodatkowo zatrzyma się jeszcze Malczycach, Środzie Śląskiej, Miękini i we Wrocławiu Leśnicy (czas przejazdu: 1:05). Pozostałe pociągi dystans między miastami pokonają w godzinę i 13 minut. Być może od grudnia pociągi jeszcze przyspieszą, bo jest szansa, że operacyjnie uruchomiony zostanie między Wrocławiem a Legnicą system ETCS/ERTMS. Na razie ważne jest to, że Koleje Dolnośląskie wymogły z dniem uruchomienia pociągów między Lubinem a Legnicą podniesienie prędkości ze 100 do 120 km/h.

Jaka będzie cena biletu?

Bilet normalny na przejazd z Lubina do Wrocławia będzie kosztował 18,60 zł, do Legnicy: 7,60 zł. Dla porównania: konkurencja busowa i autobusowa każde sobie płacić za przejazd średnio od 14 do 20 zł., ale czas przejazdu waha się od 1,30 h do nawet 2 godzin. Oczywiście na trasie będzie można korzystać np. z Biletów weekendowych KD, ze zniżek studenckich czy emeryckich.

9 czerwca 73-tysięczny Lubin oficjalnie przestanie być drugim największym polskim miastem bez kolei pasażerskiej (pierwszym jest nadal Jastrzębie-Zdrój a drugim zostaną Siemianowice Śląskie). Będziemy dla Was opisywać to wydarzenie.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony