Partnerzy serwisu:

Lubelskie: Przywracanie ruchu między Dęblinem a Lublinem

jar, Rynek Kolejowy 29.10.2019 6,3k

Lubelskie: Przywracanie ruchu między Dęblinem a Lublinem
Kadr ze stacji Zarzeka na linii nr 7 przed modernizacją - zdjęcie archiwalnefot. jar (2015)
Od 20 października kursują pociągi między Dęblinem a Puławami. Na listopad zapowiadany jest powrót połączeń PKP Intercity na cały modernizowany odcinek. W połowie grudnia na odcinku Dęblin – Lublin pojawią się pierwsze połączenia Polregio.
W listopadzie pociągi PKP IC Lublin – Dęblin

Po ponad dwóch latach od wstrzymania ruchu kolejowego między Dęblinem a Lublinem, na trasę wróciły pociągi pasażerskie. PKP Intercity uruchamia dwie pary pociągów kursujących na odcinku Dęblin – Puławy Miasto. – Powrót pociągów to efekt prac na odcinku Dęblin – Puławy Miasto. Pasażerowie skorzystają z nowego peronu na przystanku Puławy Miasto. Wygodne dojście do pociągu zapewni nowe przejście podziemne. Również w Dęblinie zapewnione jest dojście tunelem do nowych peronów – informuje „Rynek Kolejowy” Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe. Pociągi kursują po jednym, zmodernizowanym torze magistrali. Czas przejazdu na omawianym odcinku to 20 minut. Przed zamknięciem trasy był on o kilka minut krótszy.

Jak zapowiada Mirosław Siemieniec, składy po jednym torze modernizowanej trasy do Lublina dojadą w listopadzie. Zgodnie z zapowiedziami będą to 4 pociągi dalekobieżne PKP Intercity. Więcej pociągów przewoźnika między Dęblinem a Lublinem będzie kursowało od połowy grudnia. O połączeniach dalekobieżnych łączących województwo lubelskie zresztą kraju w rozkładzie jazdy pociągów 2019/2020 można przeczytać tutaj.

„Rynek Kolejowy” nie otrzymał jednoznacznej odpowiedzi, czy już w listopadzie między Lublinem a Dęblinem będą kursowały pociągi towarowe.

Polregio w grudniu

Pewne natomiast jest, że wraz z wejściem nowego rocznego rozkładu jazdy pociągów trasę obsłużą pierwsze pociągi Polregio. – Zakładamy, że pociągi Regio na trasie Lublin – Dęblin rozpoczną kursowanie od 15 grudnia 2019 r., niemniej, pomimo iż wraz z Organizatorem (Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego) planowaliśmy powrót wszystkich pociągów na tory wraz ze zmianą rocznego rozkładu jazdy w grudniu br., uruchomimy tylko kilka pociągów Regio ze względu na ograniczoną przepustowość linii kolejowej wynikającą z prowadzenia ruchu pociągów tylko po jednym torze. Również od wspomnianego wcześniej czynnika będzie zależał czas przejazdu pociągów Regio – informuje „Rynek Kolejowy” Dominik Lebda, rzecznik prasowy Przewozów Regionalnych.

W odróżnieniu od PKP IC, przewoźnik regionalny nie przywrócił w październiku kursowania pociągów między Dęblinem a Puławami. Jak wyjaśnia Dominik Lebda, obsługa krótkiej trasy była niecelowa ze względu niewielkie skrócenie czasu podróży i konieczną przesiadkę. Ponadto większość podróżujących na omawianej trasie korzysta z połączeń przewoźnika między Lublinem a Puławami.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony