Partnerzy serwisu:

Lubelskie: PolRegio szuka wykonawcy komunikacji zastępczej Lublin – Dęblin

jar, Rynek Kolejowy 08.12.2017 14

Lubelskie: PolRegio szuka wykonawcy komunikacji zastępczej Lublin – Dęblin
Fotografia archiwalnafot. jar
Przewozy Regionalne Oddział w Lublinie ogłosił przetarg na wykonanie usługi przewozu osób na odcinku Lublin – Dęblin. Jest to konieczne z uwagi na praktycznie całkowite zamknięcie modernizowanej linii nr 7. Kolejowa komunikacja zastępcza ma być realizowana przez cały przyszły rok.
Przetarg na przewóz autobusami

Lubelski oddział największego kolejowego przewoźnika pasażerskiego w kraju poszukuje podmiotu, który zrealizuje zadanie "Wykonanie kolejowej komunikacji zastępczej przewozu osób na trasie Lublin – Dęblin – Lublin". W ramach przedsięwzięcia podmiot wykona do 12 połączeń (6 par) w ciągu doby, z których wybrane będą realizowane dwoma pojazdami (dotyczy odcinka Lublin – Nałęczów), a pozostałe jednym. Przewidywaną liczbę kilometrów do przejechania w czasie obowiązywania umowy oszacowano na ok. 352 320 km. Przystępujący do postępowania musi dysponować minimum 9 autobusami, w tym 7 posiadającymi co najmniej 50 miejsc siedzących oraz 2 przystosowanymi do przewozu osób niepełnosprawnych i wyposażonymi w minimum 40 miejsc siedzących. Ponadto każdy pojazd ma być wyprodukowany najpóźniej w 2005 r. oraz dysponować sprawną klimatyzacją i ogrzewaniem.

Przewozy Regionalne poszukują przedsiębiorcy w procedurze otwartej. Jedynym kryterium jego wyboru będzie najniższa cena. Jednym z warunków przystąpienia do postępowania jest wpłacenie wadium w wysokości 24 tysięcy zł. Data złożenia oferty to 20 grudnia 2017 r., godzina 10:00.

Komunikacja zastępcza jak w 2017 r.

Wykonanie usługi przewozu osób między Lublinem a Dęblinem to kontynuacja obecnie prowadzonego przedsięwzięcia. Od czerwca tego roku autobusy kolejowej komunikacji zastępczej w części wypełniają lukę po pociągach łączących stolicę regionu z Dęblinem i dalej Łukowem, Białą Podlaską i Terespolem. Połączenia zostały uruchomione, mimo wcześniejszych zapowiedzi przedstawicieli Marszałka Województwa Lubelskiego, organizatora kolejowych przewozów pasażerskich w regionie o braku potrzeby wprowadzania takiej komunikacji. Od wrześniowej korekty rozkładu jazdy, na wnioski podróżnych liczba połączeń została zwiększona, wprowadzono również zmiany w sieci przystanków. Istotną niedogodnością komunikacji zastępczej jest wydłużenie czasu przejazdu. Mimo to ceny biletów za przejazd nie uległy zmianie. Od 1 stycznia 2018 r. liczba połączeń pozostanie ta sama.

Modernizacja linii nr 7

Wstrzymanie kursowania pociągów na linii nr 7 odcinek Dęblin – Lublin ma spowodować istotne skrócenie czasu jego modernizacji. Pierwsze zapowiedzi wskazywały, że trasa ponownie zostanie udostępniona przewoźnikom kolejowym od wejścia w życie rozkładu jazdy pociągów 2018/2019. Jednak jak informowaliśmy na naszym portalu, termin wykonania inwestycji jest zagrożony. O postępie prac można przeczytać tutaj.

Więcej „kolejowych autobusów” w regionie

W przyszłym roku nie tylko na omawianym fragmencie sieci kolejowej województwa lubelskiego będzie obowiązywała komunikacja zastępcza. Planowane jest jej wprowadzenie na odcinkach linii nr 68 Lublin – Przeworsk oraz linii nr 2 Warszawa – Terespol. Więcej można przeczytać tutaj.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony