Partnerzy serwisu:

Lubelskie podpisało umowy na trzy studia projektów Kolej Plus

Jakub Madrjas 17.04.2021 3k

arrow
arrow
Lubelskie podpisało umowy na trzy studia projektów Kolej Plus
Fot. PKP Polskie Linie Kolejowe SA
Lubelskie podpisało umowy na trzy studia projektów Kolej Plus
Lubelskie podpisało umowy na trzy studia projektów Kolej Plus
Województwo lubelskie podpisało trzy umowy na wykonanie studiów dla projektów w ramach Programu Kolej Plus. Łączny koszt dokumentów to blisko 2,7 mln złotych.
Urząd Marszałkowski województwa lubelskiego podpisał z firmą Databout trzy umowy na opracowanie wstępnych studiów planistyczno-prognostycznych dla projektów zgłoszonych do programu Kolej Plus. To rewitalizacja połączenia Chełm - Włodawa wraz poprawą dostępności transportu kolejowego w m. Włodawa, modernizacji linii kolejowych nr 69 i 72 na odcinku Rejowiec - Zawada - Zamość Szopinek oraz budowa linii kolejowej Lublin - Łęczna/kopalnia LW Bogdanka. Łączna wartość dokumentów to 2,7 mln złotych.

- Te dokumenty planistyczne, te koncepcje - które będą konsultowane przez wykonawców z samorządami lokalnymi, z przedsiębiorcami, ze społecznością lokalną - są niezbędne do tego, abyśmy mogli skorzystać z dofinasowania w ramach programu Kolej Plus i innych programów, które w moim przekonaniu w najbliższych latach będą finansować rozwój infrastruktury kolejowej - podkreślił wicemarszałek woj. lubelskiego Michał Mulawa cytowany przez PAP.

Województwo zgłosiło do programu w sumie pięć projektów - oprócz wymienionych także budowę linii kolejowej Szastarka - Janów Lubelski - Biłgoraj oraz elektryfikacja linii kolejowej nr 30 Łuków - Lublin. Jak podano, dokumentacja planistyczna dla tych projektów jest już opracowywana. O wszystkich projektach województwa pisaliśmy tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe linie kolejowe
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony