Partnerzy serwisu:

Lubelskie kupuje 11 ezt-ów. Po raz trzeci

Witold Urbanowicz 20.09.2018 3,7k

Lubelskie kupuje 11 ezt-ów. Po raz trzeci
fot. MS
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego ponawia przetarg na zakup 11 krótkich dwuczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych. Czy tym razem zamawiającemu uda się uzyskać oczekiwaną cenę?
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie i dostawa 11 nowych, dwuczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych z prędkością eksploatacyjną nie mniejszą niż 160 km/h na różnych kategoriach linii kolejowych. Zamawiający nie opublikował jeszcze szczegółowej specyfikacji, jednak ta nie powinna znacząco odbiegać od poprzednio ogłaszanych zakupów.

Jak wcześniej wyjaśniał urząd, długość jednostek odpowiada najczęściej występującym potokom pasażerskim na terenie województwa. Organizator przypomina też, że ezt-y będą mogły jeździć w trakcji uktrotnionej.

Termin składania ofert mija 30 października. W postępowaniu mogą brać udział firmy, które w ciągu ostatnich pięciu lat zrealizowały dostawę pięciu nowych, wieloczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych, o łącznej ich wartości nie mniejszej niż 60 mln zł netto. O wyborze zdecydują cena (60%) oraz okres gwarancji (40%). Na realizację zamówienia przeznaczono 24 miesiące. Zakup jest realizowany w ramach projektu unijnego.

To już trzeci przetarg na nowe ezt-y. Poprzednie zostały unieważnione – złożone oferty przekraczały zaplanowany przez zamawiającego budżet. Poprzednio Urząd Marszałkowski planował przeznaczyć na zamówienie kwotę w wysokości 152,5 mln zł.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
POLREGIO
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony