Partnerzy serwisu:

Lubelskie dwuczłonowe Impulsy 2 w trakcie homologacji [film]

Michał Szymajda 17.06.2021 4,4k

Newag wyprodukował już pierwsze dwuczłonowe elektryczne zespoły trakcyjne Impuls 2, które zamówiło województwo lubelskie. Pierwszy pojazd przechodzi badania homologacyjne. To najkrótsze dotąd wyprodykowane ezt Impuls 2.
W grudniu 2019 roku Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, po powtórzonym przetargu, zamówił w Newagu osiem nowych dwuczłonowych pojazdów.

– Zgodnie z przyjętym harmonogramem obecnie pojazdy znajdują się na etapie produkcyjnym oraz są w trakcie procesu homologacji. Pojazdy zostaną dostarczone jesienią tego roku, natomiast pojazd o numerze 009 zamówiony w ramach prawa opcji zostanie dostarczony klientowi w grudniu 2021 – poinformowała Aldona Mastalerz z biura prasowego producenta. Pojazd został uchwycony przez miłośnika kolei podczas samodzielnego przejazdu przez Poznań.

Impulsy 2 dla Lubelszczyzny będą mogły przewozić 196 pasażerów, w tym 105 osób na miejscach siedzących. Będą mogły rozpędzić się do prędkością 160 km/h. Pojazdy wyposażone są w Wi-Fi, klimatyzację, gniazdka elektryczne oraz porty USB. Osoby niepełnosprawne będą mogły podróżować w bezpieczny i komfortowy sposób, ułatwia to montaż wind czy też przystosowanie wnętrza pojazdu. Impuls 2 będzie wyposażony w system zliczania pasażerów, monitoring wnętrza oraz system informacji pasażerskiej. Przewidziano też specjalne miejsca do przewozu rowerów.

Wartość kontraktu wynosi 146,6 mln zł brutto. Newag udziela gwarancji jakości na każdy dostarczony zespół trakcyjny na okres 64 miesięcy. To pierwsze fabrycznie nowe pojazdy kolejowe, które kupił samorząd lubelski. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie z unijnych funduszy. Region przekaże pojazdy do użycia spółce Polregio.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Newag
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony