Partnerzy serwisu:

LTG Cargo rozpoczyna przewozy węgla do Polski

Jakub Madrjas 09.01.2023 3,5k

LTG Cargo rozpoczyna przewozy węgla do Polski
Fot. LTG Cargo
LTG Cargo, firma transportowa należąca do Grupy Kolei Litewskich, rozpoczęła przewozy węgla na zlecenie polskiego państwowego importera węgla.
Jak poinformował "Rynek Kolejowy" Andrius Jovaiša, kierownik projektu ds. współpracy z Polską, ładunek zostanie przetransportowany w specjalnych kontenerach z portu morskiego w Kłajpedzie do Trakiszek, a następnie LTG Cargo Polska zapewni transport do Białegostoku, a stamtąd partnerzy przetransportują węgiel do terminalu w Braniewie.

Obecnie LTG Cargo razem z partnerami – spółką Innofreight – zgromadzili specjalne kontenery i platformy potrzebne do pierwszych przewozów torem zarówno szerokotorowym, jak i europejskim. Pociąg będzie kursował raz w tygodniu, a podczas jednego przejazdu będzie można przewieźć nawet 60 specjalnych kontenerów z węglem.

Na razie nową trasą planuje się przewieźć do Polski około 5 tysięcy ton węgla miesięcznie. W przyszłości spółka liczy na zwiększenie wolumenu tych przewozów, a także poszukuje rozwiązań, które umożliwiłyby transport węgla z portu morskiego w Kłajpedzie przez terminal intermodalny w Kownie – informuje Jovaiša.

LTG Cargo Polska, spółka wchodząca w skład litewskiej grupy LTG, od kilkunastu miesięcy znacząco zwiększa swoją obecność w Polsce. O jej planach piszemy szczegółowo tutaj.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony