Partnerzy serwisu:

LTG Cargo Polska kupiło pierwszą lokomotywę

Jakub Madrjas 27.10.2022 5,3k

arrow
arrow
LTG Cargo Polska kupiło pierwszą lokomotywę
Fot. LTG Cargo Polska
LTG Cargo Polska kupiło pierwszą lokomotywę
LTG Cargo Polska kupiło pierwszą lokomotywę
Polska spółka Kolei Litewskich LTG Cargo Polska kontynuuje ekspansję. W ostatnim czasie zdobyła kontrakt na przewozy dla Cedrobu oraz nabyła pierwszą lokomotywę na własność.
Ekspansja w Polsce jest kluczowa dla Kolei Litewskich, szczególnie w kontekście kryzysu przewozów z Białorusi i Rosji. Tegoroczne inwestycje są warte 200 mln złotych. Dotąd tabor (15 lokomotyw) dzierżawiono, m.in. przez współpracę z poolem taborowym MRCE. Teraz zakupiono pierwszą lokomotywę na własność.

Przedmiotem zakupu jest zmodernizowana lokomotywa M62M od spółki Rail Polska. Łącznie przewoźnik nabędzie dwa spalinowozy – drugi ma zostać przekazany w lutym. Jak informuje LTG Cargo Polska, lokomotywa zwiększy możliwości przewozowe na liniach niezelektryfikowanych. Wykonana przez Rail Polska modernizacja pozwoliła na zwiększenie mocy i zbiornika paliwa oraz obniżenie spalania. 

To nie jedyna dobra wiadomość z LTG Cargo. Przed tygodniem rozpoczęły się przewozy dla jednej z większych polskich firm przemysłu spożywczego – Cedrobu. Obejmują one do 20 połączeń Gdyni do polskich miast miesięcznie o łącznej masie do 25 tysięcy ton. Przewoźnik podał, że do przewozów wyznaczył trzy lokomotywy i 1-2 zestawy wagonowe, a Cedrob zapewni platformy i kontenery. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony