Partnerzy serwisu:

Łotwa kupuje hiszpańskie pociągi

Tomasz Kościelny 25.11.2018 52

Łotwa kupuje hiszpańskie pociągi
Graf. Talgo
Koleje Łotewskie wyłoniły dostawcę pociągów, które mają poprawić jakość podróżowania w relacjach krajowych. Przetarg wygrała firma Talgo.
Hiszpański producent taboru kolejowego wyprodukuje dla Kolei Łotewskich łącznie 32 elektryczne zespoły trakcyjne. Mają one obsługiwać zarówno trasy aglomeracyjne, jak i połączenia między regionami. Pierwsze pociągi zostaną dostarczone w 2020 roku, a produkcja będzie trwała do roku 2023. Pojawią się one m.in. na trasach z Rygi do miejscowości: Aizkraukle, Tukums, Skulte oraz do Jełgawy.

Na pokładzie każdego z pociągów znajdzie się miejsce dla 450 pasażerów. Nowy tabor kolejowy umożliwi stworzenie znacznie lepszego i wygodniejszego rozkładu jazdy – z planów przewoźnika wiadomo, że pociągi miałyby kursować w takcie 15-minutowym w godzinach szczytu.

Talgo zaoferowało dostarczenie pociągów za kwotę 225 mln euro. Była to oferta tańsza o 20 mln euro w stosunku do najtańszej spośród przedstawionych przez pozostałych konkurentów. O pozyskanie kontraktu, poza Talgo, walczyły: CAF, Škoda Transportation oraz Stadler. Producent, w ramach kontraktu, zajmie się także przygotowaniem i przeszkoleniem załogi przewoźnika, utrzymaniem, będzie również dostarczał części zamienne do taboru przez okres pięciu kolejnych lat. Umowa przewiduje opcję rozszerzenia zamówienia o kolejne pociągi.

Kontrakt na dostawę pociągów zostanie podpisany, o ile nie wpłyną żadne odwołania od konkurencyjnych podmiotów, które startowały w przetargu.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony