Partnerzy serwisu:

Łotwa: Dwie umowy na projekt 123 km Rail Baltiki podpisane

Witold Urbanowicz 05.07.2019 20

Łotwa: Dwie umowy na projekt 123 km Rail Baltiki podpisane
fot. PKP PLK
Spółka RB Rail, koordynująca prace przy Rail Baltice w krajach bałtyckich, zawarła dwie umowy na wykonanie projektu dla łącznie 123 km trasy na terenie Łotwy. W sumie projektowaniem objętych jest już 411 km trasy na terenie Litwy, Łotwy i Estonii.
Jeden z podpisanych w piątek 5 lipca kontraktów dotyczy 56-kilometrowego odcinka trasy Upeslejas – Misa przez Rygę. Dokumentację projektową przygotuje hiszpańskich firm Idom i Ineco. Wartość kontraktu, na którego realizację przeznaczono 24 miesiące, wynosi blisko 13 mln zł. Wykonawca będzie też sprawować nadzór autorski nad realizacją prac. Odcinek ten, zgodnie z założeniami, obejmuje 30 wiaduktów drogowych i kolejowych, cztery mosty, 13 przejść dla pieszych i cztery przejścia dla zwierząt, a także jedyny tunel na całej trasie Rail Baltiki.

Drugi kontakt zawarty został z konsorcjum firm Egis Rail (Francja), DB Engineering & Consulting (Niemcy) oraz Olimps (Łotwa). Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie dokumentacji projektowej dla 67-kilometrowego odcinka trasy Vangaži – Misa przez Salaspils. Na odcinku tym przewidziano 33 wiadukty drogowe i kolejowe, 11 mostów (w tym przez Dźwinę), dwa przejścia dla pieszych oraz trzy dla zwierząt. Na prace projektowe przeznaczono 24 miesiące. Wykonawca będzie też sprawował nadzór autorski.

– Licząc dzisiejsze kontrakty, projektowaniem objęte jest 411 km trasy Rail Baltiki: od Kowna do granicy litewsko-łotewskiej, od Parnawy do Tallina i centralny odcinek na Łotwie. Na terenie tego państwa w fazie projektowej znajdują się wszystkie kluczowe elementy Rail Baltiki: dwa odcinki wokół Rygi, stacje Ryga Centralna i przy lotnisku w Rydze – mówi Timo Riihimaki, szef RB Rail AS.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony