Partnerzy serwisu:

Lotos Kolej zaprezentował Vectrona MS

inf. pras 22.09.2021 1,4k

arrow
arrow
Lotos Kolej zaprezentował Vectrona MS
Fot. Lotos Kolej
Lotos Kolej zaprezentował Vectrona MS
Lotos Kolej zaprezentował Vectrona MS
Lotos Kolej zaprezentował Vectrona MS
Lotos Kolej zaprezentował Vectrona MS
Lotos Kolej zaprezentował Vectrona MS
Lotos Kolej zaprezentował Vectrona MS
Lotos Kolej zaprezentował Vectrona MS
Spółka Lotos Kolej zaprezentowała na targach Trako 2021 swój nowy pojazd – lokomotywę Vectron MS firmy Siemens Mobility. Jednostkę zakupiono przy wsparciu z funduszy Unii Europejskiej na realizację przewozów intermodalnych.
Kontrakt na zakup Vectrona spółka podpisała w listopadzie 2020 roku w ramach projektu „Zakup nowoczesnego taboru przez firmę LOTOS Kolej”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej. Oficjalna prezentacja odbyła się 22 września, podczas XIV Międzynarodowych Targach Kolejowych Trako 2021. – Targi Trako 2021 to idealny moment, by zaprezentować nowy pojazd dla Lotos Kolej. Lokomotywa została zakupiona z myślą o wsparciu transportu intermodalnego, który w Polsce przeżywa prawdziwy boom i rośnie o kilkanaście procent rok do roku. To pokazuje, że Lotos Kolej bardzo dobrze odnajduje się na rynku, inwestując w nowoczesny tabor mogący jeździć bez zatrzymania po całej Europie – mówi Krzysztof Celiński, prezes Siemens Mobility cytowany w komunikacie.

Producent podkreśla, że Vectrony to najnowocześniejsze na rynku europejskim, uniwersalne lokomotywy o modułowej konstrukcji umożliwiającej łatwe dostosowanie do wymogów użytkowania i specyfiki jazdy w wielu krajach i zróżnicowanych warunkach eksploatacyjnych. Lokomotywa powstawała z myślą o realizacji różnorodnych zadań przewozowych. Podstawowym założeniem była wydajność i opłacalność wykonywania zadań trakcyjnych w ruchu krajowym i transgranicznym, zarówno pasażerskim jak i towarowym w Europie.

Nowa lokomotywa Vectron MS dla lotos Kolej dysponuje mocą 6,4 MW, jest wyposażona w system ETCS zgodny z obecnie obowiązującymi specyfikacjami (Baseline 3) oraz rozwija maksymalną prędkość 160 km/h. Lokomotywa posiada homologację na Polskę, Niemcy, Austrię, Czechy, Słowację, Węgry, przy czym pojazdy z platformy Vectron zostały dopuszczone do eksploatacji aż w 20 europejskich krajach.

– Cieszy nas fakt, że lokomotywa, która jest dostępna dla wszystkich odwiedzających targi Trako już niebawem zasili nasze zasoby. Zakup wielosystemowej lokomotywy w ramach projektu realizowanego przy współpracy z CUPT, dofinansowanego ze środków unijnych, to dla LOTOS Kolej nowe perspektywy pozwalające na kompleksową realizację przewozów intermodalnych w relacjach międzynarodowych – podkreśla Anatol Kupryciuk, prezes Lotos Kolej. Lokomotywa dla Lotos Kolej została kupiona z wykorzystaniem funduszy unijnych za pośrednictwem Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT) na wsparcie rozwoju transportu intermodalnego. 
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony