Partnerzy serwisu:

Lotos Kolej rozpoczyna przewozy paliwa do Czech

inf. pras 21.07.2020 69

Lotos Kolej rozpoczyna przewozy paliwa do Czech
Fot. Lotos Kolej
Lotos Kolej rozpoczął przewozy paliwa dieslowskiego do naszych południowych sąsiadów. Spółka odpowiada na zapotrzebowanie na polskie paliwo ze strony partnera z Czech.
Przewozy diesla z bocznicy w Gdańsku do miejscowości Sedlnice w Czechach są możliwe dzięki Certyfikatowi Bezpieczeństwa wydanemu przez czeski organ nadzorczy – Drážní Úřad. Na mocy certyfikatu, spółka nie musi korzystać z zagranicznych podwykonawców, co przede wszystkim optymalizuje koszty i czas wykonywanych przewozów.

– Rozszerzenie działalności na trzy państwa to szansa dla Lotos Kolej zarówno na zwiększenie portfela zamówień i optymalizację kosztów przewozów. Liczymy na konsekwentny rozwój działalności również w Czechach, czego dowodem jest przewóz pociągu na zlecenie klienta – powiedział Jaromir Falandysz, wiceprezes zarządu Lotos Kolej.

Pierwszy pociąg na linii Gdańsk Olszynka – Sedlnice miał 22 wagony i liczył 1 200 ton paliwa B0. Po minięciu przejścia granicznego w Chałupkach prowadzony przez lokomotywę Lotosu skład dojechał do stacji Studenka. Następnie ładunek został podstawiony na bocznicę w Sedlnicach, zgodnie ze zleceniem czeskiego partnera.
PARTNERZY DZIAŁU
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony