Partnerzy serwisu:

Lotos Kolej: Rekordowa praca przewozowa mimo kurczącego się rynku

Jakub Madrjas 24.01.2020 2,2k

Lotos Kolej: Rekordowa praca przewozowa mimo kurczącego się rynku
fot. Łukasz Piotrowski, sm42.pl
Blisko 5,5 mld netto tono kilometrów (ntkm) - tyle wyniosła praca przewozowa Lotos Kolej w Polsce w 2019 roku. Przewoźnik podkreśla, że to jego najlepszy wynik w 17-letniej działalności - i to uzyskany na kurczącym się rynku.
Lotos Kolej świadczy przewozy od 2003 roku. W pierwszym roku działalności spółka osiągnęła wynik 37 mln ntkm. Obecnie sytuacja przedstawia się zupełnie inaczej - 5 474 mln ntkm wykonane przez Lotos Kolej w 2019 roku to nowy rekord krajowego wicelidera towarowych przewozów kolejowych. Jak dotąd najwyższą pracę przewozową spółka osiągnęła w 2017 roku. Wówczas kształtowała się ona na poziomie 5 351 mln ntkm. Obecny wynik jest więc o 123 mln ntkm wyższy od dotychczasowego rekordu spółki. Warto zaznaczyć, że według danych Urzędu Transportu Kolejowego, w okresie styczeń-listopad 2019 roku, praca przewozowa w Polsce zmniejszyła się w porównaniu do analogicznego okresu sprzed roku o 9,71% - przypomina przewoźnik.

- Wyższa praca przewozowa, to bardzo dobra wiadomość dla Lotos Kolej - powiedział Marian Wasilewski, Dyrektor ds. Przewozów spółki cytowany w komunikacie. - Wynika to przede wszystkim z dwóch kwestii. Po pierwsze, wzrósł średni ciężar pociągów, w związku z czym zwiększyła się przewożona masa towarów. Wzrosła też średnia długość przejechanej trasy. Dzięki temu praca przewozowa jest na rekordowym poziomie, pomimo niższej przewiezionej masy niż w 2017 roku - dodał.

Prowadzenie przewozów przy pomocy cięższych pociągów na dłuższych trasach jest z punktu widzenia prowadzonego biznesu bardzo korzystne ekonomicznie.  - Wpływ na ten stan rzeczy miały działania proefektywnościowe i optymalizacyjne, które pozwoliły na lepsze wykorzystanie jednostek transportowych i parametrów pociągów - dodał Marian Wasilewski.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony