Partnerzy serwisu:

Lotos Kolej przyspieszył przewozy dzięki współpracy z Rail Cargo Carrier

inf. pras oprac. JM 22.03.2021 1,8k

Lotos Kolej przyspieszył przewozy dzięki współpracy z Rail Cargo Carrier
Zdjęcie ilustracyjneFot. Patryk Farana
Lotos Kolej od ośmiu miesięcy współpracuje z czeskim Rail Cargo Carrier. Korzyścią jest szybsze przekazywanie składów na granicy z Czechami.
Spółka Lotos Kolej przystąpiła na początku ubiegłego roku do stowarzyszenia UIC ATTI (Agreement on Freight Train Transfer Inspection, z ang. Porozumienie o Kontroli Przewozów Towarowych). W ramach przynależności do tej organizacji, w celu ograniczenia postojów pociągów w relacji Żylina – Żeloznodorożnyj, 1 lipca 2020 roku podpisano umowę o współpracy z przewoźnikiem Rail Cargo Carrier – Czech Republic.

Uproszczona próba hamulca

Jak podaje przewoźnik, porozumienie określa zasady dotyczące przekazywania składów między przewoźnikami w ruchu międzynarodowym, co przekłada się na poprawę płynności ruchu kolejowego na przejściach granicznych z Czechami Bohumin/Petrovice. Zgodnie z umową składy pociągowe przekazywane są na zasadach wzajemnego zaufania. Jest to duże ułatwienie dla obu stron, gdyż skróceniu podlega proces odbioru pociągu w ruchu transgranicznym – wyjaśnia Lotos Kolej.

Rewident zamiast szczegółowej próby hamulca dokonuje próby uproszczonej, co dla 24 wagonów około 600-metrowego pociągu, przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa, pozwala każdorazowo zaoszczędzić ponad 2 godzin. Jak podkreśla Lotos, w znacznym stopniu wpływa to na optymalizację pracy lokomotywy oraz możliwość efektywnego zaplanowania czasu pracy maszynisty i rewidenta.

Spółka nie podaje dokładnych oszczędności finansowych, ale jak można wyliczyć, chodzi o około 80 roboczogodzin mniej w każdym miesiącu. - Oszczędności wynikające z umowy w ramach stowarzyszenia UIC ATTI mają istotny wpływ na zmniejszenie kosztu całościowego, a w efekcie podnoszą rentowność przewozu – pisze Lotos.

Udrożnienie granicy

Spółka dodaje też, że reorganizacja przewozu ma bezpośrednie przełożenie na terminowość – a co za tym idzie – na jakość świadczonych usług. - Rozwiązanie pozwala również szybciej zwalniać tory na obciążonych przejściach granicznych, czego oczekują zarządcy infrastruktury obu krajów – czytamy w komunikacie.
Lotos Kolej regularnie świadczy transgraniczne przewozy intermodalne z granicy polsko-czeskiej do Rosji. Każdego miesiąca uruchamia około 40 pociągów w relacji Bohumin/Petrovice – Żeleznodorożnyj.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony