Partnerzy serwisu:

Lotos Kolej powtarza przetargi na tabor intermodalny

Jakub Madrjas 03.09.2019 1

Lotos Kolej powtarza przetargi na tabor intermodalny
Fot. Lotos Kolej
Spółka Lotos Kolej ponownie ogłosiła przetargi na dostawę taboru, który będzie obsługiwał transport intermodalny. 
Na przełomie marca i kwietnia Lotos Kolej ogłosił trzy postępowania na dostawę nowego taboru: jednej lokomotywy jednosystemowej, jednej wielosystemowej oraz 324 wagonów platform. Nie udało się ich rozstrzygnąć. Dzięki wygraniu konkursu CUPT przewoźnik ma zagwarantowanie dofinansowanie w wysokości 74 mln zł z Unii Europejskiej.

Teraz spółka ogłosiła ponownie postępowania. Przedmiotem pierwszego zamówienia jest dostawa fabrycznie nowej wielosystemowej lokomotywy elektrycznej do realizowania przewozów intermodalnych w układzie osi Bo’Bo’, wyposażonej w systemy zasilania: 25 kV 50 Hz AC, 15kV 16 i 2/3 Hz AC oraz 3 kV DC i dopuszczenia na terenie Polski, Czech i Niemiec. Drugie obejmuje zakup jednosystemowej lokomotywy elektrycznej a trzecie - dostawę 216 sztuk sześcioosiowych wagonów platform o długości powierzchni ładunkowej wynoszącej 80’.

W porównaniu z poprzednimi postępowaniami, terminy dostaw lokomotyw wydłużono o rok, do końca 2021 r. Oferty powinniśmy poznać w połowie przyszłego miesiąca.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przetargi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony