Partnerzy serwisu:

Lotos Kolej ma wydział w Poznaniu

inf. pras. 21.06.2016 342

Lotos Kolej ma wydział w Poznaniu
fot. Petr Štefek CC BY-SA 3.0 cz
Spółka Lotos Kolej otworzyła Wydział Przewozów w Poznaniu. Swoją bazę paliw mają tutaj Lotos Terminale. Stolica Wielkopolski stanowi też „bramę do Europy” w kolejowych przewozach intermodalnych.
– Powstanie naszego wydziału w Poznaniu to naturalny krok w rozwoju spółki – mówi Henryk Gruca, prezes Lotos Kolej. – Decyzja o jego powołaniu była wynikiem wieloletnich analiz naszych wyników przewozowych. To już nasz szósty wydział przewozów, po Gdańsku, Zduńskiej Woli, Wrocławiu, Czechowicach i Jaśle. Decyzja Lotos Terminali o rozbudowie ich bazy paliwowej znacząco wpłynęła na rozwój naszych przewozów. Nie mieliśmy wątpliwości, że potrzebujemy nowego wydziału przewozowego, koniecznie w Poznaniu, możliwie najbliżej naszych klientów. Obsługa Lotos Terminali i rozwój przewozów na terenie Niemiec będą należeć do priorytetowych zadań nowego wydziału.

Nowo utworzony wydział ma idealne warunki do rozwoju. Pracownicy spółki dysponują ponad 250 metrami torów do bezpiecznego odstawiania cystern z paliwem. Finalizowane są też prace nad dzierżawą placu przeładunkowego o powierzchni 4 tys. metrów kwadratowych . – Naszym podstawowym zadaniem jest obsługa bazy paliwowej Lotos Terminale, kolejnym rozwój przewozów na terenie Polski i Niemiec – podkreśla Adam Podkowa, kierownik Wydziału Przewozów w Poznaniu. – Konsekwentnie inwestujemy w rozwój kwalifikacji pracowników, czego przykładem może być kurs 13 maszynistów, którzy już wkrótce rozpoczną przewozy na terenie Niemiec.

Jednymi z uczestników wydarzenia byli przedstawiciele Lotos Terminale, którzy nie ukrywali satysfakcji i oczekiwań związanych z dynamicznym rozwojem przewozów Lotos Kolej na terenie Wielkopolski. – Myślę, że wstępne założenia, które zakładały 100% współpracy pomiędzy naszymi spółkami zostaną przebite przez otwarcie nowego wydziału w Poznaniu na 110%, co będzie miało pozytywny wpływ na działania całej Grupy Kapitałowej Lotos – zaznaczył Paweł Laszuk, przedstawiciel Bazy Paliw Lotos Terminale w Poznaniu.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony