Partnerzy serwisu:

Lokomotywy manewrowe CZ Loko dla PKP IC lada chwila w Warszawie

Michał Szymajda 25.08.2022 5,5k

Lokomotywy manewrowe CZ Loko dla PKP IC lada chwila w Warszawie
Fot. CZ Loko
Lada chwila pierwsze spalinowe lokomotywy przeznaczone do jazdy manewrowej pojawią się w taborze PKP Intercity. Część czeka tylko decyzję UTK.
Zapytaliśmy PKP Intercity na jakim stadium są obecnie dostawy dziesięciu spalinowych lokomotyw manewrowych, które dla operatora produkuje czeski producent CZ Loko.

– Do połowy sierpnia 2022 roku CZ LOKO zakończyło proces produkcji czterech z dziesięciu lokomotyw. Pojazdy są po odbiorach technicznych i jazdach próbnych. CZ LOKO oczekuje na dokumenty dopuszczające pojazdy do eksploatacji na bocznicach PKP Intercity – napisała spółka.

Przewoźnik dodaje, że po otrzymaniu tych dokumentów (ich wydaniem zajmuje się UTK) przedstawiciele spółki przystąpią do końcowych odbiorów fabrycznych. Kolejnym etapem będzie transport pierwszej partii lokomotyw do Polski i odbiory końcowe.

– Pierwsze 4 lokomotywy pojadą do Warszawy na Olszynkę Grochowską. Umowa z wykonawcą nie była aneksowana, zgodnie z deklaracją producenta termin dostawy wszystkich pojazdów tj. 17 lutego 2023 r. nie jest zagrożony – poinformowało PKP Intercity
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony