Partnerzy serwisu:

Lokomotywa wodorowa Pesy rozpoczyna ostatnie testy w Żmigrodzie

Jakub Madrjas 30.10.2022 5,3k

Lokomotywa wodorowa Pesy rozpoczyna ostatnie testy w Żmigrodzie
fot. Pesa
Pesa rozpoczyna ostatnie testy lokomotywy wodorowej SM42-6Dn na torze Instytutu Kolejnictwa w Żmigrodzie.
Rusza ostatni etap innowacyjnego projektu Pesy. Bydgoski producent wyprodukował prototyp lokomotywy manewrowej SM42-6Dn zasilanej prądem z wodorowych ogniw paliwowych. Zaprezentowany rok temu na Trako pojazd został w znacznym stopniu przebudowany i ponownie zaprezentowany na Innotrans wraz z modułem tankowania od Orlenu

W połowie roku pojazd przeszedł pierwsze próby ruchowe. Teraz, zgodnie z zapowiedziami, pojazd pojechał do Żmigrodu na właściwe badania na torze Instytutu Kolejnictwa.
Prototypowy model został zbudowany na bazie lokomotywy SM42. Pesa otwiera już jednak projekt, w którym zastosuje stosować nową, a nie zmodernizowaną konstrukcję. - Dzięki doświadczeniom z budowy prototypu poprawimy ergonomię pracy maszynisty - tłumaczy Jacek Konop, wiceprezes Pesy. Zmieni się również wygląd lokomotywy oraz zastosowane komponenty. Doświadczenia z eksploatacji prototypu wciąż będą jednak bezcenne.

Jak podano na Innotrans, Orlen i Pesa będą wspólnie oferować kompleksowe rozwiązanie logistyczne do bezemisyjnej obsługi dużych bocznic w technologii wodorowej. Według informacji "Rynku Kolejowego", zainteresowanie jest spore, m. in. wśród zachodnioeuropejskich, proekologicznych portów.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony