Partnerzy serwisu:

Lokomotywa PKP Intercity najechała na pociąg Kolei Mazowieckich [film]

Michał Szymajda 20.02.2023 22,1k

Lokomotywa PKP Intercity najechała na pociąg Kolei Mazowieckich [film]
zdjęcie ilustracyjneFot. Miejski Reporter/facebook
Na stacji Warszawa Wschodnia doszło do kolizji lokomotywy należącej do PKP Intercity i pociągu Kolei Mazowieckich. Są spore utrudnienia w ruchu pociągów. Nie tylko lokalnych.
[aktualizacja - godzina 13]

Jak udało nam się ustalić, w zdarzeniu brał udział nowy Flirt Kolei Mazowieckich, a najechanie miało miejsce na czoło tego pojazdu. Absorbery Flirta znakomicie przyjęły energię najeżdżającej lokomotywy, co uchroniło pasażerów przed poważniejszymi konsekwencjami zdarzenia.

O godzinie 13 Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK poinformował nas, że na stacji Warszawa Wschodnia przywrócono przejezdność torów i sytuacja rozkładowa będzie się od tej pory stabilizowała.[aktualizacja - godzina 12]

Tuż przed godziną 12 Koleje Mazowieckie poinformowały o dalszych utrudnieniach w konsekwencji kolizji.

"Szanowni Państwo, informujemy, że występują utrudnienia w ruchu pociągów (na odcinku Warszawa Wschodnia - Warszawa Zachodnia). Niektóre pociągi mogą być opóźnione, odwołane, skróconej relacji lub kursować inną trasą niż przewidziana w rozkładzie jazdy."

Z tego względu zostało wprowadzone wzajemne honorowanie biletów:
• KM-IC (na całym obszarze kursowania pociągów Kolei Mazowieckich),
• KM-ZTM Warszawa (w I i II strefie ZTM Warszawa),
• KM-WKD (na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Grodzisk Mazowiecki Radońska),
• KM- Polregio (na odcinku Warszawa Główna- Skierniewice).

Aktualne informacje, w tym szczegółowe warunki honorowania biletów, znajdą Państwo na stronie https://www.mazowieckie.com.pl/pl/zaklocenia-w-ruchu.

Kolizja lokomotywy IC i jednostki Kolei Mazowieckich w Warszawie

Około godziny 10:15 na stojący pod semaforem wjazdowym do stacji Warszawa Wschodnia pociąg Kolei Mazowieckich z Warszawy Centralnej do Modlina najechała lokomotywa PKP Intercity. Lokomotywa PKP Intercity wykonywała manewry. Zderzenie nie doprowadziło do wykolejenia, nie ma też ofiar.

– Komisja ustali okoliczności zdarzenia do którego doszło dzisiaj o godzinie 10:15 na stacji Warszawa Wschodnia. We wjeżdżający na stację skład Kolei Mazowieckich (Warszawa Centralna – Modlin) uderzyła manewrująca lokomotywa. Nikomu nic się nie stało. Są zmiany w ruchu pociągów. Informacje o zmianach są podawane na stacjach i przystankach oraz na stronie Portal Pasażera – powiedział Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK.

Niestety, w obszarze warszawskiego węzła odwoływane są w związku ze zdarzeniem pociągi. Z uwagi na prace trwające w Warszawie Zachodniej i na linii średnicowej szlak przez Warszawę i tak ma ograniczoną przepustowość.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony