Partnerzy serwisu:

Lokomotywa Pesa Gama dla Pol-Miedź Trans przekazana

inf. pras oprac. JM 30.07.2021 5,5k

arrow
arrow
Lokomotywa Pesa Gama dla Pol-Miedź Trans przekazana
Fot. Pesa
Lokomotywa Pesa Gama dla Pol-Miedź Trans przekazana
Lokomotywa Pesa Gama dla Pol-Miedź Trans przekazana
Dzisiaj w Lubinie nastąpiło przekazanie nowej jednosystemowej lokomotywy elektrycznej z silnikiem dojazdowym Gama Marathon dla spółki Pol-Miedź Trans.
Lokomotywa 111Ed Gama Marathon jest czteroosiową lokomotywą elektryczną ze spalinowym silnikiem dojazdowym, który umożliwia prowadzenie prac manewrowych poza siecią trakcyjną oraz pozwala obsłużyć niezelektryfikowane bocznice kolejowe. Zakup został dofinansowany z funduszy unijnych w ramach projektów intermodalnych z POIiŚ.

–  Dzięki poczynionym inwe­stycjom Pol-Miedź Trans może oferować szerszy wachlarz usług w ramach transportu kolejowego, pozwalając nie tylko na optymalizację kosztów transportowych, ale również pozytywnie wpływając na środowisko i bezpieczeństwo transportu w myśl hasła jakie przyświeca firmie – „Bez­piecznie. Na czas. Na miejsce”. Otrzymana znacznie przed terminem umownym lokomotywa 111Ed Gama Marathon doskonale wpisuje się w aktualne potrzeby transportowe do realizacji przewozów intermodalnych – powiedział Grzegorz Gorczycki, dyrektor Oddziału Transportu Kolejowego spółki Pol-Miedź Trans cytowany w komunikacie.

– Bardzo cieszymy się z dzisiejszego wydarzenia. Po dotychczasowej wieloletniej współpracy w obszarze napraw i modernizacji lokomotyw otwieramy kolejny rozdział związany z dostawą nowoczesnych lokomotyw. Jesteśmy przekonani, iż nasza lokomotywa spełni wszelkie wymagania Pol-Miedź Trans i liczymy na dalszy rozwój współpracy pomiędzy naszymi firmami” – dodał Tomasz Różak, kierownik kontraktu z Pesy.
PARTNERZY DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Pesa
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony