Partnerzy serwisu:

Lokomotywa najechała na skład towarowy w Szczecinie Podjuchach

Michał Szymajda 20.01.2023 5,2k

Lokomotywa najechała na skład towarowy w Szczecinie Podjuchach
Fot. SOK (zdjęcie ilustracyjne)
19 stycznia wieczorem doszło w Szczecinie do niebezpiecznego zdarzenia kolejowego. Lokomotywa najechała na towarowy skład. Linia kolejowa w kierunku Gryfina była zablokowana.
– Komisja wyjaśni okoliczności zdarzenia ze składem towarowym, do którego doszło 19 stycznia o godzinie 18:40 na odcinku Szczecin Podjuchy – Szczecin Port Centralny na linii ze Szczecina w kierunku Rzepina – poinformowało biuro prasowe PKP Polskich Linii Kolejowych.

Jak podaje zarządca infrastruktury, w ostatni wagon stojącego składu towarowego uderzyła lokomotywa. Nie było osób rannych, a na miejscu szybko podjęły prace służby techniczne, starając się udrożnić linię kolejową, którą pociągi ze Szczecina jadą w stronę Gryfina i Zielonej Góry. – Teren zdarzenia został zabezpieczony, nie było zagrożenia dla środowiska – dodaje spółka.

Ruch pociągów został czasowo wstrzymany, do godziny około 1 w nocy. Odbiło się to na kursowaniu zarówno pociągów spółki Polregio, jak i PKP Intercity. Przewoźnicy zapewnili zastępczą komunikację autobusową. Pasażerowie w miarę możliwości byli informowani o zmianach na stacjach, przystankach i w pociągach.

Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, lokomotywa Pol-Miedź Trans, prowadząca pociąg Głogów - Recław, najechała na pociąg towarowy z węglarkami prowadzony przez lokomotywę należącą do CTL Logistics. 
PARTNERZY DZIAŁU



Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony