Partnerzy serwisu:

Lokomotywa miażdży samochód. Edukacyjny wypadek Lotos Kolej [film]

inf. prasowa 10.06.2016 297

Pod koniec maja, w miejscowości Nowogród Bobrzański koło Zielonej Góry, Lotos Kolej wzięła udział w edukacyjnej symulacji wypadku kolejowego pod nazwą „Szlaban na ryzyko”. Wydarzenie miało uświadomić młodzieży z okolicznych szkół konsekwencje nieprzestrzegania przepisów bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.
Lokomotywa manewrowa Lotos Kolej uczestniczyła w kontrolowanym zderzeniu z samochodem osobowym, który próbował przejechać przez tory pomimo czerwonego światła.

– Bardzo się cieszę, że Lotos Kolej uczestniczy w tym wydarzeniu, jestem przekonany, że każdy z obserwatorów zastanowi się teraz dwa razy zanim złamie przepisy i doprowadzi do sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu – mówi Sławomir Świniuch, maszynista Lotos Kolej, który prowadził lokomotywę podczas symulacji.

Nieprzestrzeganie przepisów przez uczestników ruchu drogowego to bardzo częsta przyczyna wypadków na przejazdach kolejowych. W samej Zielonej Górze dochodzi do kilkunastu takich zdarzeń miesięcznie. Poza symulacją wypadku, organizatorzy zadbali o przedstawienie pełnej akcji ratowniczej, przez zawiadomienie straży pożarnej, służb medycznych oraz interwencję policji.

– Po dzisiejszej symulacji na pewno będę zwracała większą uwagę na stosowanie się do zasad ruchu drogowego, zwłaszcza na przejazdach kolejowych. Dowiedziałam się dziś również, jakie kroki powinnam podjąć jeżeli będę świadkiem wypadku – powiedziała Anna Radziszewska, uczennica gimnazjum w Nowogrodzie Bobrzańskim.

Tegoroczna akcja „Szlaban na ryzyko” wchodzi w skład programu kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd”, która trwa nieprzerwanie od 2005 roku. Jej nadrzędnym celem jest kształtowanie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych.
PARTNER DZIAŁUPodziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony