Partnerzy serwisu:

Elektryczny Gagarin rozpoczyna ostatnie testy fabryczne

Jakub Madrjas 24.01.2018 158

arrow
arrow
Elektryczny Gagarin rozpoczyna ostatnie testy fabryczne
Fot. Adam Kupniewski
Elektryczny Gagarin rozpoczyna ostatnie testy fabryczne
Elektryczny Gagarin rozpoczyna ostatnie testy fabryczne
Wczoraj (23 stycznia) nasz Czytelnik uchwycił lokomotywę 207E Rail Polski w drodze do Żmigrodu. Jak udało nam się potwierdzić, tzw. elektryczny Gagarin odbędzie ostatnie testy fabryczne. 
Lokomotywa 207E była bez wątpienia hitem targów Trako. W głębokiej tajemnicy przewoźnik przeprowadził bowiem projekt przebudowy znanej lokomotywy spalinowej ST44 (M62, tzw. Gagarin) na lokomotywę elektryczną. Więcej na jej temat piszemy tutaj.

Wczoraj lokomotywę w drodze do Żmigrodu, gdzie znajduje się tor doświadczalny Instytutu Kolejnictwa, zaobserwował nasz Czytelnik, Pan Adam. Jak potwierdził "Rynkowi Kolejowemu" Mirosław Szczelina z zarządu Rail Polska, już dziś mają się tam rozpocząć testy fabryczne, które potrwają do końca tygodnia.

– Tak naprawdę to większość testów już przeprowadziliśmy w Monowicach, pozostaje tylko regulacja dla pełnej prędkości – wyjaśnia przedstawiciel Rail Polska. W Żmigrodzie część testów przeprowadzi też IPSz. Natomiast w przyszłym tygodniu elektrowóz pojedzie do Poznania dokończyć pełny zakres testów dla technicznych specyfikacji interoperacyjności (TSI).

Według zapowiedzi Rail Polska, lokomotyw 207E ma być nawet trzydzieści. – Kolejna lokomotywa jest już w produkcji – informuje Mirosław Szczelina.


Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony