Partnerzy serwisu:

Hybryda na linii do Spały – podwójny debiut ŁKA

Kasper Fiszer 29.06.2022 2,5k

Hybryda na linii do Spały – podwójny debiut ŁKA
Fot. ŁKA
Do Spały dotarł już pierwszy pociąg ŁKA – spalinowo-elektryczny Impuls. Miał on jednak charakter specjalny, a obsługa kursów rozkładowych rozpocznie się w najbliższą sobotę. W weekendy do popularnej miejscowości wypoczynkowej dojedziemy także jesienią i zimą, a przewozy mają być kontynuowane w roku 2023.
W najbliższą sobotę zainaugurowany zostanie regularny ruch pociągów pasażerskich na trasie z Tomaszowa Mazowieckiego do Spały. Samorząd województwa łódzkiego zamówił obsługę dwóch par kursów wykonywanych w bezpośredniej relacji do i z Łodzi przez własną spółkę Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Obie będą realizowane wyłącznie w weekendy.

Pociągów do Spały na pewno nie ubędzie

Jak poinformowała w swoim komunikacie prasowym ŁKA, oferta ma zostać utrzymana do grudnia tego roku. Jak zapewnił nas jednak samorząd regionu, połączenia na tym odcinku zostaną zaplanowane także w 2023 r. – Kolejowe przewozy pasażerskie do Spały będą objęte umową o świadczenie usług publicznych w kolejnej edycji rozkładu jazdy. Oferta zostanie zapewniona na poziomie nie niższym niż obecnie – zadeklarował Wydział Prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Można spodziewać się, że połączenie Łodzi z popularnym letniskiem położonym we wschodniej części województwa łódzkiego będzie cieszyć się dużym zainteresowaniem podróżnych. Na tydzień przed startem przewozów rozkładowych ŁKA obsłużyła bowiem pierwszy kurs na tej trasie o charakterze nadzwyczajnym. Jak wynika z danych UMWŁ, w przejeździe wzięło udział prawie tysiąc osób.

Bardzo duże zapełnienie nowych hybryd ŁKA


Premierowy kurs był okazją do zaprezentowania możliwości nowych dwunapędowych zespołów trakcyjnych Impuls produkcji nowosądeckiego Newagu. – Samorząd województwa przywraca regularne połączenie do Spały po 34 latach – przypomina samorząd. 25 czerwca do Spały dotarły już trzy jednostki hybrydowe, a więc wszystkie dostarczone do Łodzi w ramach podstawowego zamówienia spółki. Dwie kolejne dokupione w ramach tzw. opcji mają wyruszyć na trasy regionu jeszcze w tym roku.

Łódzki urząd marszałkowski zwraca uwagę, że tereny wokół Spały są atrakcyjne dla amatorów różnego rodzaju turystyki: od pieszej poprzez kajakową po rowerową. Już 25 czerwca ŁKA miała przewieźć do Spały ok. 100 rowerów. Na bardzo dużą frekwencję wpływ miała przy tym z pewnością organizacja w Spale pikniku wojewódzkiego oraz rezygnacja z pobierania opłat za przejazd.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony