Partnerzy serwisu:

Łódzkie: Więcej pociągów do Włocławka po zakończeniu remontów

Kasper Fiszer 06.07.2022 1k

Łódzkie: Więcej pociągów do Włocławka po zakończeniu remontów
fot. Kasper Fiszer
Samorząd województwa łódzkiego zapowiada, że po zakończeniu trwających prac modernizacyjnych na terenie węzłów w Łodzi i Kutnie poprawi ofertę przewozową na trasie do Włocławka. Namawia też władze sąsiedniego regionu, by te nieco rozszerzyły swoją ofertę na odcinku granicznym. Rozmowy w tej sprawie trwają.
W ostatnich miesiącach liczba połączeń z Łodzi do Włocławka pozostaje ograniczona. Łódzka Kolej Aglomeracyjna zlikwidowała bowiem po kilkunastu tygodniach obsługi uruchomiony w grudniu zeszłego roku wczesnoporanny pociąg jadący w stronę Łodzi i wieczorny w relacji przeciwnej. Spółka wskazuje, że w związku z utrudnieniami zaproponowała swoim pasażerom możliwość korzystania z pociągów spółki PKP Intercity na podstawie biletów ŁKA. Obecnie honorowanie obejmuje jeden wczesnoporanny kurs na odcinku Włocławek – Kutno.

Obecny rozkład to stan tymczasowy, a nie docelowy

Samorząd województwa łódzkiego zapowiedział właśnie po raz pierwszy, że wkrótce sytuacja podróżnych ma się poprawić. – Godziny kursowania pociągów ŁKA są związane z pracami remontowo-modernizacyjnymi na stacji Łódź Kaliska, w Kutnie oraz na liniach przyległych, jakie są prowadzone przez zarządcę infrastruktury, PKP Polskie Linie Kolejowe. Ograniczają one przepustowość linii – tłumaczy Zespół Prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Służby prasowe marszałka zapewniają, że jego intencją jest utrzymywanie bezpośrednich połączeń z Łodzi do Włocławka i Torunia w godzinach optymalnych względem potrzeb podróżnych. – Będzie to możliwe niezwłocznie po zakończeniu prowadzonych przez krajowego zarządcę prac – usłyszeliśmy. Do tego czasu podejmowane mają być koejne działania mające zmniejszyć skalę odczuwalnych utrudnień.

Łódzkie postuluje poprawę oferty finansowanej przez marszałka z Torunia

Obok honorowania biletów ŁKA w pociągach PKP IC UMWŁ chciałby, by do Kutna dojeżdżały uruchamiane przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego pociągi relacji Toruń – Kaliska Kujawskie. Łódzkie postuluje też, by kursy zlecane przez UMWKP spółce Polregio, które są realizowane wyłącznie w dni robocze, kursowały również w dni wolne. – Rozmowy w tej sprawie trwają – poinformował nas urząd.

Prace modernizacyjne na stacji Łódź Kaliska powinny zakończyć się jesienią tego roku. Dłużej poczekamy natomiast na otwarcie wszystkich torów na modernizowanej stacji Kutno. Prace remontowe na terenie tego ważnego węzła są częścią mocno opóźnionej modernizacji magistrali E20 pomiędzy Warszawą a Poznaniem.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony