Partnerzy serwisu:

Łódzkie: Trzy przesiadkowe połączenia do Radomia dziennie

Kasper Fiszer 20.09.2020 6,6k

Łódzkie: Trzy przesiadkowe połączenia do Radomia dziennie
Pociąg ŁKA w Koluszkachfot. Kasper Fiszer
Na grudzień przełożona została zapowiadana pierwotnie na czerwiec reaktywacja przewozów pomiędzy Tomaszowem Mazowieckim a Drzewicą. ŁKA uruchomi tam sześć par kursów w bezpośrednich relacjach z i do Łodzi. Trzy z nich mają zostać skomunikowane z pociągami Kolei Mazowieckich do Radomia.
W czerwcu tego roku Łódzka Kolej Aglomeracyjna miała uruchomić pierwsze w swojej historii pociągi relacji Łódź – Drzewica. Miało to oznaczać wznowienie regionalnych przewozów pasażerkich na linii nr 22 pomiędzy Tomaszowem Mazowieckim a Drzewicą. Utworzone zostałoby także przesiadkowe połączenie pomiędzy Łodzią a Radomiem, bo Koleje Mazowieckie utrzymują ruch na trasie Drzewica – Radom.

Sześć razy dziennie do Drzewicy, ale nie do Radomia

Do kolejnego rozszerzenia siatki połączeń ŁKA jednak nie doszło. Przewoźnik tłumaczył to utrzymującym się stanem epidemii i zapowiedział, że pociągi do Drzewicy ruszą w grudniu tego roku. Plany te potwierdził dziś organizator połączeń. – Kolejowe przewozy pasażerskie na linii komunikacyjnej Łódź – Tomaszów Mazowiecki – Drzewica zostaną uruchomione 13 grudnia tego roku – czytamy w krótkim komunikacie przysłanym nam przez Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Władze regionu przedstawiły także zarys oferty. Liczba pociągów, jaka ma obsługiwać odcinek do Drzewicy, nie zmieniła się względem założeń przygotowywanych przed niedoszłą czerwcową reaktywacją. Łódź i Drzewicę połączy więc sześć par kursów. Nie wszystkie będą jednak skomunikowane z Kolejami Mazowieckimi.

Mało połączeń między Łodzią a południowym Mazowszem

– Planowane jest nawiązanie trzech skomunikowań w każdą stronę (trzy pociągi w kierunku Łodzi i trzy w kierunku Radomia) – zapowiadają bowiem służby prasowe UMWŁ. Koleje Mazowieckie uruchamiają przy tym aktualnie sześć par kursów z Drzewicy do Radomia, a więc tyle samo, ile zamierza finansować łódzki samorząd. Część połączeń realizowana jest jednak w godzinach, które nie byłyby raczej atrakcyjne dla podróżujących pomiędzy Łodzią a Radomiem, np. pierwszy poranny kurs w stronę Radomia wyjeżdża z Drzewicy już o 5:33.

Otwarcie nowego połączenia ŁKA ma wypełnić wyraźną lukę w siatce transportu zbiorowego. Bardzo uboga jest bowiem aktualnie oferta przewoźników autobusowych operujących pomiędzy Łodzią a Radomiem. Kursy ŁKA powinny też pośrednio poprawić skomunikowanie Łodzi z Lubelszczyzną i Kielecczyzną, aczkolwiek podróżni będą musieli liczyć się w tym przypadku z koniecznością przesiadania się co najmniej dwa razy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Rozkład jazdy
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony