Partnerzy serwisu:

Łódzkie: Sześć wycieczek kolejowych, ale nie do Spały

Kasper Fiszer 04.07.2018 6

Łódzkie: Sześć wycieczek kolejowych, ale nie do Spały
Pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnejfot. Kasper Fiszer
Tegoroczna edycja projektu „Pociągiem w Łódzkie” zrealizowana zostanie w pełnym zaplanowanym wymiarze. Przed mieszkańcami jeszcze pięć wycieczek kolejowych, w tym jedna na trasie, którą na co dzień nie kursują pociągi regionalne. Uczestnicy imprezy dojadą jednak do Brzustowa na linii nr 22, a nie do Spały.
Samorząd województwa łódzkiego poinformował dziś, że zorganizuje wszystkie zaplanowane wstępnie wycieczki z dorocznego cyklu „Pociągiem w Łódzkie”. Tegoroczna edycja będzie składać się więc z łącznie sześciu przejazdów pociągami nadzwyczajnymi, które na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego uruchamia na ogół Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Jedna z imprez odbyła się już w czerwcu. Dwie zaplanowano na lipiec, dwie – na sierpień, jedną – na wrzesień. Wcześniej brano pod uwagę możliwość zorganizowania tylko trzech pociągów pozarozkładowych.

Uczestnictwo w każdym z wyjazdów jest, tak jak zazwyczaj od lat, darmowe, ale wymagane jest wcześniejsze pobranie wejściówki w wyznaczonym punkcie. Nowością będzie przejazd do Rogowa zrealizowany z myślą o mieszkańcach Tomaszowa Mazowieckiego i Koluszek, a także kurs przeznaczony wyłącznie dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Bilety na sierpniowy wyjazd do Arkadii otrzymają natomiast osoby legitymujące się Kartą Seniora.

Do Brzustowa zamiast do Spały

Pozostali będą mogli uczestniczyć w wyjazdach do Nieborowa (29 sierpnia) i do Spalskiego Parku Krajobrazowego (29 września). Wszystko wskazuje jednak na to, że w tym roku żaden pociąg turystyczny nie pojedzie linią kolejową nr 53 Tomaszów Mazowiecki – Spała. Choć nie został jeszcze przedstawiony szczegółowy plan wycieczki, pociąg najprawdopodobniej dowiezie do jednego z przystanków na linii Tomaszów Mazowiecki – Radom, skąd będzie można wyruszyć na zwiedzanie z przewodnikiem.

– Przejazd kolejowy odbędzie się do stacji Brzustów – zapowiedział bowiem Hieronim Andrzejewski, dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, podczas krótkiej konferencji prasowej. Najpewniej chętni do wspólnego spaceru udadzą się do Inowłodza, gdzie odbędą się obchody Światowego Dnia Turystyki. – To piękne przejście. Zaczniemy na malowniczym obszarze pól wokół Brzustowa. To piękna leśna miejscowość, prawdziwa stara wieś – zachęcał.

Unikatowa tradycja promocji regionu

– Przejazdy „Pociągiem w Łódzkie” stały się już tradycją, i to tradycją unikatową – stwierdził prelegent. Podkreślał, że tylko w województwie łódzkim realizowany jest taki pomysł na promocję walorów turystycznych regionu. – Jak się okazuje, często te walory nie są znane mieszkańcom – dodał. Ocenił, że jednym z takich niedocenionych miejsc jest Bolimowski Park Krajobrazowy, którego walory będzie można odkrywać w ramach cyklu wyjazdów w lipcu i sierpniu, ale także na co dzień, bo bardzo łatwo dotrzeć tam planowymi pociągami regionalnymi.

Podziel się ze znajomymi:
 
 
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Komentarze
Fotorelacje
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony